Sakız Adası Mostra Karnavalı Konaklamalı Paket

29 Şubat 2020 Cumartesi
Sabah saat 08:30 da Çeşme Ulusoy Limanında buluşuyoruz bilet ve pasaport kontrollerinden sonra 09:30 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız ile adaya hareket ediyoruz yolculuğumuz sadece 20 dakika sürmektedir. 
Katamaran ile adaya ilk vardığımızdan boş gümrüğe inip, SIRA BEKLEMİYORUZ :) Gümrükte rehberimiz sizi karşılayacaktır. Gümrük işlemleri ardından, otelinize transferiniz gerçekleşecektir.
Dilerseniz Güney Ada turumuza, dilerseniz Kuzey Ada(Lagada da yemek dahil) turumuza katılabilirsiniz.(ekstra)
Güney Ada turu programımız aşağıdaki gibidir; (Başlangıç 10:30 yerel saat)
Sakız adasının “Unesco” tarafından da koruma altında olan 3 köyüne(Armolia – Pirgi - Mesta) gerçekleştirdiğimiz ada turu programımız aşağıda ki gibidir.
Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)
Armolia (seramik köyü), Pirgi (Geometrik desenli evleriyle ünlü Orta çağ köyü), Mesta (Cenevizlilerden kalma antik bir labirent köy), Limenas (Balıkçı köyü) yemek için mola verilecektir. Yemeğin ardından, otele transferiniz gerçekleştirilecektir.

Rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşma ardından tavernaya transferimiz gerçekleşecektir. (20:30 yerel saat)
Akşam yemeği TAVERNA' da alınacak olup tüm gece "canlı yunan müziği" eşliğinde doyasıya eğleneceğiz... Deniz mahsullü menü ve limitsiz içki dâhildir. Taverna tercihimiz ise adanın en ünlü tavernası APOMERO..!01 Mart 2020 Pazar
Otelinizde alınacak kahvaltısı sonrası check out işlemlerinizi tamamlayıp, 10:30 (yerel saat)rehberimiz ile lobi de buluşup, Karnaval turumuza başlıyoruz.
Öncelikle rehberimiz eşliğinde, Karnavalın gerçekleşeceği Thymiana Köyüne doğru hareket edeceğiz.   
Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adasının büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezinde ki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir.

Mostra’ nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ’ a, korsanların Ege de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana’ lıların eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmıştır, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın galibi olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır;  yani “asmışlardır”. Ve her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlamıştır.

Mostra Günü; ada halkı ve özellikle Thymiana’ lılar, Ortaçağ’ a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı “ Talimi “ Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir.
Konuksever Sakız Adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu Karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde(15:00 yerel saat) ise otobüslerimiz dönüş için Sakız limanına hareket ediyoruz.

Hızlı katamaranımız ile sadece 20 dakika sürecek olan keyifli bir yolculuk sonrası Çeşme limanına dönüş.

 

Özenle ve titizlikle hazırladığımız programımızda bizlerle beraber olduğunuz için mutlulukla, bir başka programımız da görüşmek üzere ayrılacağız.

 

FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLER                                    FİYATA DAHİL OLMAYANLAR

  • Gidiş dönüş HIZLI KATAMARAN bileti                                                 Vize Ücreti
  • Tercih edilen Otelde konaklama / kahvaltı                                           Güney Ada Turu(20€) veya Kuzey ada turu Yemek dahil (35€)
  • Sakız Liman – Otel – Liman gidiş dönüş transfer                               Yurt Dışı Çıkış Harcı
  • 01/03/2020 Mostra Karnaval Turu                                                      Şehir Vergisi (Otelde ödenir (2* Otel 2€ ) (3-4* Otel 3€ ) gecelik oda başı )
  • Taverna da alınacak yemek / Limitsiz içki 
  • Gidiş dönüş Taverna Transferi                                              
  • Türkçe Rehberlik Hizmeti ve Ertürk Lines Refakati
  IONIA ROOMS(Pansiyon)
Merkez

2* DIANA 

HOTEL

4* CHANDRIS
HOTEL

4* GRECIAN CASTLE

3* KYMA HOTEL

4* ERYTHA RESORT HOTEL


Dbl oda da
Kişi başı

95€

 

99€

119€ Standart
127€Liman Man.

115€ Standart
120€ Superior
125€ Premium

  109€

Deniz Manz. 109€
Deluxe  115€


Sng Oda

110€

      119€

139€ Standart
154€ Liman Man.

135€ Standart
145€ Superior
155€ Premium

125€

Deniz Manz. 129€
Deluxe 149€


3.Kişi Farkı

90€

        95€

115€ 

105€ Standart
110€ Superior
115€ Premium

105€

Deniz Manz. 105€
Deluxe 109€


4-12 yaş Çocuk

45€

        59€

  89€

  69€

  75€

Deniz Manz. 59€

Deluxe 69€

0-4 yaş Bebek

 2.€
 Liman Vergisi

 2.€
LimanVergisi

  2.€
 Liman Vergisi

   2.€
   Liman Vergisi

 2.€
LimanVergisi

2.€
Liman Vergisi

 


29.02.2020 - 01.03.2020
1 Gece Konaklamalı
99,0 € 'dan itibaren