Sakız Adası Güney Ada Turu Programı

*** Sakız Adasında başlayan tur hizmetidir. Gidiş Dönüş bileti dahil değildir.***

Tüek Saati 11:30 da başlayacak turumuz için en geç 11:20 de aşağıdaki haritada 2 ile işaretlenmiş Rehberlerimizin sizi karşılayacağı Ertürk Turizm Sakız Adası Ofisi önünde  bulunulması gerekmektedir.

Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu tumuzuda adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz imkana sahip olacaksınız.

 

Rehber Eşliğinde ve Otobüsle Hareket ettikten sonra Aşağıdaki Köylere Turumuz başlar.

 

Adanın güneyine, Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü Kambos bölgesinden geçerek başlıyoruz. İlk durağımız;

 
  • Armolia,  El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır.  Hemen yanında bulunan ise Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria ' ya giriyoruz. Burada; Sakız Ağaçlarının bakımı, hasatıve mahsülü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonraki durağımız ise;
  • Pyrgi:  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy Pyrgi köyünde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.

  • Mesta – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mestanın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından Sakız limanına dönüş.

 

** Yolcu yoğunluğu ve ya Liman yoğunluğu nedeniyle hareket saati değişebilir."
**Otobüsle Olan tüm Tur boyunca köyler, Türkçe Rehberimiz eşliğinde yapılacaktır."
*Yemek, Tur Bedeline Dahil Değilidir."

 

Buluşma Noktası :
Liman Harita

12,00 -150,00 Yaş Arası Adult 25,00 €
4,00 -12,00 Yaş Arası Child 20,00 €
0,00 -4,00 Yaş Arası Infant 0,00 €