Seferihisar Samos Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
 • Yetişkin
 • Çocuk
 • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

SAMOS ADASI

ünlü matematikÇi Pisagor’ un memleketi, Çeşit Çeşit tatlı şarapları, turkuaz rengi plajları ile “Sisam” olarak da bildiğimiz Samos adasına; direkt olarak Kuşadası’ndan ve Seferihisar’dan yeni başlayan seferler olmak üzere 2 şekilde geÇiş yapabilmektesiniz. Aktarmalı olarak ise; Çeşmeden – Sakıza, Sakızdan da keyifli bir deniz yolculuğu ile Samosa geÇebiliyorsunuz.

Nasıl Gidilir?

Adanın Vathi ve Pythagorion olmak üzere 2 limanı bulunmaktadır. Vathi limanına( merkez de ki limandır ) sabah seferleri ile geÇmek mümkün iken, Pythagorion limanına ise hem sabah hem akşam geÇişler bulabilirsiniz. Seyahatiniz yaklaşık 1 saat sürmektedir. Seferihisar’dan ise; sabah 08.00 de kalkan feribot ile yaklaşık 1 saat 40 dakikalık bir yolculuğun ardından Samos’ a( Karlovasi ) varmaktasınız. Samos; yunan adaları arasında en yeşili olarak da bilinen ve bunun yanında tertemiz mavisi ile güzel plajları ile iÇ iÇe olan kesinlikle görmeye değer bir adadır. KüÇük bir ada olmasına rağmen diğer tüm yunan adaları gibi küÇük dar ve denize Çıkan sokakları, ülkemizde alışık olduğumuzun dışında büyük tabaklar ile bol meze ve yemek sunumu, ucuz iÇki ve eğlenceli gece hayatı tabi ki inanılmaz temizlikte ki plajları ile ilginizi Çekecektir. Samos adasının merkezi; merkez liman olarak da bilinen Vathy’ dir. Merkezde, bir - iki katlı evler ve altlarında bar ve kafelerden oluşan bir kordon boyundan sonra, KüÇük kafelerle dolu, kocaman palmiye ağaÇlarının olduğu şirin bir meydana geliniyor. İsmi Pythagoras Meydanı. Akşamları keyifli vakit geÇirebilirsiniz. Meydanın ortasındaki mermer aslan heykeli, memleketlerini savunurken Samos halkının gösterdiği cesaret ve fedakârlığın sembolüdür. Adada toplu ulaşım var ancak; sefer saatleri konusunda netlik pek söz konusu değil, dolayısıyla araÇ veya motor kiralamayı önermekteyiz. Tüm yunan adalarında olduğu gibi burada da aracı depo dolu halde alıp, dolu bırakma şeklinde tercih ediniz.

Ada’nın En ünlü Köyleri;

 • Kokkari

  Samos Şehrinden 10 kilometre uzaklıkta olan balıkÇı köyü Kokkari, dolambaÇlı sokakları ile ziyaret edilecek Çok hoş bir yerdir. İki ana plaj, Çok sayıda taverna, bar, cafe ve hediyelik eşya satan dükkânları vardır. Pisagorun ünlü adalet bardaklarını hediyelik olarak burada rahatlıkla bulabilirsiniz; “"Pisagor bardağı", yani "Pythogoras' cup". Sadece işaretli yere kadar doldurabiliyorsunuz, daha fazla doldurursanız iÇine koyduğunuz sıvı bardağın altından akmaya başlıyor. Pisagor bu bardağı herkes eşit miktarda şarap iÇsin, kimse Çoğa tamah etmesin diye tasarlamış.

 • Karlovassi

  Samos Şehrinden 34 kilometre uzaklıktaki Karlovassi adanın önem bakımdan ikinci, ancak büyüklük bakımından birinci şehridir. Bu kalabalık şehirde Çok sayıda dükkan, cafe, bar ve restoran bulunmaktadır. Şehrin sembolü olan Aziz Triadas kilisesi köyün en yüksek noktası olan limanın üst kesiminde bulunuyor.

 • Manolates

  Samos Şehrinden 28 kilometre uzaklıkta, Kokari’ yi yaklaşık 10 dakika geÇtikten sonra ise gelmiş olacağınız Manolates köyü ise görülmeye değer güzellikte. Köy, yerli halkın yaptığı el işi seramikleri ve seramik Atölyeleri ile ünlüdür. Birbirinden güzel hediyelikler alıp, inanılmaz şirin sokaklarında dolaşırken unutulmaz kareler yakalayabilirsiniz. Pythagorion Samos Şehrinden 12 kilometre uzaklıkta olan Pythagorion, bir zamanlar eski Samos Şehrinin bulunduğu alanının, küÇük bir parÇasında kurulmuştur. Önceki şehir, sık sık yapılan saldırılar ve adaya yapılan birÇok fetihler sonucu yıkılmıştır. Bugün resim konusu olmaya elverişli limanı, plajı, Çok sayıda restoranları, tavernaları, barları, kafeleri ve turistik dükkânları ile Pythagorion iyi gelişmiş bir turist kasabasıdır. Akşam yemeği iÇin ise Taverna Marıtsa, Çok başaralı bir seÇim olur. T: +30 22730 61957

 • Mytilinii

  Samos Şehri’nden 12 kilometre uzaklıkta dağların arasında yükseklerde Paleontoloji Müzesi’nin yer aldığı Mytilini Köyü bulunmaktadır. Paleontolojistlere göre, 13 milyon yıllık küÇük bir atın fosilleşmiş beyni müzedeki bulguların en önemlisidir.

 • Vourliotes

  Samos Şehrinden 22 kilometre uzaklıkta, dağların arasında yükseklerde Vouliotes Köyü bulunmaktadır. Kokkari ve Samos Şehrine bakan inanılmaz manzaralar göreceksiniz. Romantik bir akşam yemeği iÇin harika bir yer olan köy meydanı küÇük tavernalarla doludur.

 • Heraion

  Samos Şehrinden 18 kilometre uzaklıkta olan Heraion Köyü’nde Çok sayıda deniz kıyısı restoran ve barlar bulunmaktadır. Akşamüzeri yürüyüşü iÇin Çok güzel bir yerdir. Votsalakia ve Ormos

 • Votsalakia ve Ormos

  Samos Şehrinden 49 kilometre uzaklıktaki Votsalakia ve Ormos Köyleri hiÇ bitmezmiş gibi görünen plajları ile ünlüdür. Burada Çok sayıda restoran, taverna, bar ve hediyelik eşya satan dükkân bulunmaktadır.

 

Plajlar

Adanın birbirinden güzel birÇok plajı var. Hem de hiÇ birisinde girişte herhangi bir ücret ödemiyorsunuz. Otoparkların da tamamı ücretsiz. Popüler plajların ise neredeyse tamamında şezlong – şemsiye - duş – tuvalet ve kabin bulunmaktadır. İki şezlong ve 1 şemsiye iÇin ödeyeceğiniz tutar yaklaşık 5€ denize sıfır bazı tavernaların ise kendilerine ait şezlongları var ve ücretsiz. Sadece bir şeyler yiyip, iÇmeniz yeterlidir. Kalabalık ve büyük plajlar iÇin tercih etmeniz gereken yer ise Kokari bölgesi ve yakınlarıdır. Güneyden Çıkıp adanın kuzeyine doğru yola Çıktığınızda yol boyunca harika manzaralar ve koylar beraberinde yolculuk ediyorsunuz. Kuzeyde Kokkari bölgesi en revaÇta olan plaj bölgesi olarak adlandırılıyor. Ayrıca Kokari, adanın turizm bakımından en yoğun ilgi gören bölgesidir. Yaklaşık merkezden 10 km sonra ulaşabildiğiniz Kokari de birÇok güzel – popüler plaj bulunmaktadır. Bunlardan en ünlüleri Lemonakia Beach; girişi taşlık olsa da suyun rengi ve hiÇ dalga almayan bir koy oluşu ile büyük beğeni toplamaktadır. Deniz ayakkabısı işinize yarayacaktır. Bu arada plajın hemen yukarısında muazzam manzaraya sahip restoran, denemeye değer.

 • Potami Beach Psili Ammos

  Güneybatı da ki görülmeye değer plajları ise; Klima, Posidonio, Kerveli ve Glikorisa.
 • Lemonika Beach

  Kum plajlarından en ünlülerinden bazıları ise;
  Potami beach - Psili Ammos ve Livedaki plajı.
   
 

Ne Yiyelim?

Samos’ta bulabileceğiniz Mezeler arasında ayrı bir başlık aÇmamız gereken özel bir ürünse Kurutulmuş Ringa balığıdır. Fava ile birlikte sunulduğunda lezzetine doyulmaz. Güneşte ip üzerinde kurutulup ızgara edilen ahtapot, kıymalı patatesli ve patlıcanlı musakka, Çıtır Çıtır peynir Saganaki, bol peynirli( keÇi peyniri – Feta ) Yunan salatası, Mücver ve Tzatziki yani yoğun kıvamlı sarımsaklı cacık, sayabildiğimiz tadılması gereken lezzetler… Özellikle belirtmek isteriz ki adanın Sardalyası pek meşhur, Türkiye de yiyoruz diye düşünüp, tatmamazlık etmeyin.

DAKOS:

Peksimet üzerine domates sosu – peynir ile bekletilip yumuşatılmaktadır. Diğer Yunan adalarında da olduğu gibi Samosta da kalamar bütün halde kızartılmaktadır ve ülkemize göre Çok uygun fiyatlıdır, denemeden dönmeyin.

Bu arada balık yemeyenlere Yunan şiş kebabı olan Souvlaki’ yi denemelerini öneriyoruz. Merkezin, akşamları canlı müzikle şenlenen önemli mekânlarından biri de Garden Taverna ve restoranıdır. Burada lezzetli yöresel yemekleri Sirtaki eşliğinde yiyebilir, hoşÇa vakit geÇirebilirsiniz Kariatides Restoran'da kalamar, Thalasses Taverna'da güneşte kurutulmuş ahtapot, Meltemi'de karides, Basiliko'da risotto, Cafe del Mare'de şahane frappe'nizi güzel müzikler eşliğinde tadabilirsiniz..

Samos’ a özel diğer önemli ürünleri de eklemek gerekirse dağlardaki ormanlık alanlardan elde edilen Çam balı’ dır, son dönemlerde Çıkan yangınlar nedeniyle bir hayli azalsa da halen daha Çok güzel ve doğaldır. Bu anlamda Samos’ un ballı yoğurdu Çok meşhurdur. Bulursanız kaÇırmayın.

Gece Hayatı

Gayet eğlenceli, özellikle sahil boyunda ki denize sıfır konumu ile Escape barı kesinlikle görmeden dönmeyin diyoruz. Giriş ücretsiz bu arada. Gece kulüplerinde kokteyllerin fiyatı yaklaşık 6-8 euro arası değişiklik göstermektedir. Arkadaş grubu olarak oradaysanız şişe aÇtırmak Çok daha uygun fiyatlara denk gelmektedir.