Ayvalık Midilli Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
  • Yetişkin
  • Çocuk
  • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Ayvalık Midilli Feribot Bileti Fiyatları

AYVALIK - AYVALIK PORT > MIDILLI - MIDILLI PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 25 € 35 € 35 € 35 €
Child 12,5 € 17,5 € 17,5 € 17,5 €
Infant 5 € 5 € 5 € 5 €
Araç Müsaitliği için Arayınız
AYVALIK - AYVALIK PORT > MIDILLI - MIDILLI PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 20 € 30 € 30 € 30 €
Child 10 € 15 € 15 € 15 €
Infant 5 € 5 € 5 € 5 €
Araç Müsaitliği için Arayınız

Ayvalık Midilli Feribot Seferleri ve Bileti Hakkında

Yunan adalarının en çok tercih edilenleri arasında ilk sırada gelen Midilli'ye en rahat ulaşım yolu; Ayvalık Midilli feribot seferleri olarak bilinmektedir. Nisan ve eylül ayları arası olan dönem; yüksek sezon olarak geçmektedir. Bu dönemde, her gün Ayvalık Midilli feribot seferleri düzenlenmektedir.

 

Türklerin yaz aylarında özellikle tatil için Yunan adalarına gitme sıklığı, son yıllarda artmaktadır. Bu artışta, Yunanistan'ın Yunan adalarına kapıda vize uygulaması getirmesinin etkisi büyüktür. Kapı vizesi uygulaması olduğundan dolayı ziyaretçi artışı gösteren Yunan Adaları'na Ege Denizi'nde yer alan ve feribot kullanılarak gidilebilmektedir. Yunan adaları; son yılların en gözde tatil ve ziyaret mekanları arasında yer almaktadır.

 

Türklerin Yunan adasına olan sevgisi kadar Yunan adası halkının da misafirperver olduğu rahatlıkla iddia edilebilir. Çünkü, Yunan adaları sakinlerinin en büyük gelir kaynaklarının başında turizm gelmektedir. Ayrıca Midilli Adasına giden birçok Türk turist, tercih sebeplerinde oranın insanlarının samimiliğinden ve sıcakkanlılığından bahsetmektedir.

 

ayvalık midilli feribot seferleri

Midilli'ye Nasıl Gidilir?

Hem Ayvalık'tan hem de Midilli'den kalkan iki feribot sayesinde iki kıyı bir araya gelmektedir. Adanın orjinal ismi Lesvos olarak bilinmektedir. Ayvalık'tan deniz otobüsüyle yaklaşık 45 dakika içerisinde Adaya varabilirsiniz. Eğer sakız adası ile midilli adası tatilini birleştirmek istiyorsanız merak etmeyin buda mümkündür.

 

Yaklaşık her gün gerçekleştirilen seferler ile Sakız adasından Midilliye 2,5 saat içerisinde kolayca ulaşabilirsiniz.

 

Ayvalık Midilli feribot yolculuğu ortalama 1,5 saat sürmektedir. Deniz otobüsü ile ise sadece 45dakika sürmektedir.

Online ortamda Ayvalık Midilli feribot seferi için bilet satın almak mümkün olmaktadır. Ayvalık Midilli feribot fiyatları web sitemizde çok daha uygun tamamen sitemizin güncel olduğunu belirtmek isteriz.

 

Gidiş dönüş, tek yönlü veya dönüş açık şeklinde bilet tercihi yapmak mümkün olmaktadır. Ayvalık Midilli feribot bileti yetişkinler ve çocuklar için ayrı ücret tarifeleri uygulanmaktadır.

Midilli Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Midilli adası; Yunanistan'ın en büyük üçüncü adası olarak bilinmektedir. Adaya bakıldığında yeşilin birden çok tonunu barındıran ağaçlar bulunmaktadır. Yunan adalarından bir tanesi olan bu ada; yoğun yeşilliğinden dolayı zümrüt ada olarak bilinmektedir.

 

Adada ağırlık olarak zeytin ve meyve ağaçları bulunmaktadır. Bitki örtüsünden dolayı birçok kuş türü yer almaktadır. İyi bir kuş gözlemcisi olduğunuzu iddia ediyorsanız mutlaka Midilli Adası'na uğramalısınız.

 

Tarihteki kaynaklara göre Adanın ilk ismi, Pelasgiya olarak bilinmektedir. Ancak, adanın güncel ismi ise Lesvos'tur. Midilli Adası'nın tarih boyunca birçok şairden tutun da Barbaros Hayrettin Paşa gibi isimlerin doğduğu yer olarak geçmesi, onu diğer adalardan farklı bir konuma sokmaktadır.

 

Midilli Adasında daha fazla daha fazla konaklama yapmak ve gezmek istiyorsanız mutlaka önceden araç kiralama yolunu düşünmeniz gerekmektedir. Çünkü görülmesi gereken o kadar çok şey olacak ki araçsız biraz zorluk çekebilirsiniz.

Midilli Adası'nda Neler Yapılabilir?

Hem günübirlik hem de üç dört günlük bir tatil programı yapmak mümkün olmaktadır. Bu adada gezilecek birçok tarihi mekan, eşsiz güzellikteki koylar ve inanılmaz bir doğa sizleri beklemektedir. Midilli Adası'nda kaleleri veya müzeleri gezerek hem bilgilenmek hem de eğlenceli vakit geçirmek mümkün olabilir. Bunun yanı sıra, klasik olarak deniz, kum ve güneş üçlüsünden yararlanarak eşsiz bir tatil yapılabilir.

 

Adanın merkezi Mytillini olarak bilinmektedir. Akdeniz'in en büyük kalesi olan Midilli Kalesi burada bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, Midilli Arkeoloji Müzesi ve Yeni Camii; mutlaka görülmesi gereken yerler arasında bulunmaktadır.

 

Midilli Adası'na geldiyseniz Molivos kasabasını görmeden dönmemelisiniz. Çünkü, Molivos kasabası; bu bölgenin en canlı kasabaları arasında yer almaktadır. Molivos kasabasında eğlence dolu sokaklar ve birbirinden kaliteli dükkanlar bulunmaktadır. Molivos Kalesi'ni ziyaret ederek tarihe tanıklık etmek, yine bu kasabanın sunduğu fırsatlar arasında yer almaktadır.

 

Plomari; tarihi evleri başta olmak üzere küçük tavernaları ve palmiyeler, yasemin çiçekleri ve meyve ağaçları ile çevrelenen eşsiz güzellikteki plajlarıyla mutlaka görülmesi gereken semtler arasında yer almaktadır.

 

Glykfylousa Panagia Kilisesi; Petra kasabası uzunca bir sahil şeridini içinde bulunduruyor. Petra Kasabasındaki Glykfylousa Panagia Kilisesi ve bununla birlikte dik kayalıkları ile ilgi çekiyor. Taşın içine oyulmuş tamı tamına 114 basamaklı merdivenleri tırmanarak kayanın en tepesine ulaşılabilmek mümkün oluyor. Bu yüksek ve ilgi çekici kayanın üzerine inşa edilen Panagia Kilisesi'ne çıktığınızda tüm kasabayı ve kasabayı çevreleyen eşsiz mükemmellikte deniz ve kır manzarasını izleyebiliyor olacaksınız.

 

Midilli Adası'nın en batı ucunda bulunmakta olan Sigri, genelde yazlık evleriyle, miskin kasaba hayatı, minik balıkçı limanı, tüm özellikleriyle korunmuş doğası ve en önemlisi de Türk Kalesi ile dikkat çekiyor.

 

Bakıldığında gezilecek yerler arasında en gözde noktalarından biri olan bu Sigri kasabasının plajı öncelikli olarak özellikle çocuklu aileler tarafından sık sık tercih edilmektedir. Sığ ve oldukça dalgasız bir yapıya sahip olan bu kasaba plajının hemen arkasında ziyaretçilerine ferahlık veren ufacık ormanlık bir alan dahi bulunmaktadır.

 

Sigri'de yöresel lokantalar, eşsiz kafeler, büfeler ve bununla birlikte tavernalar ise halk plajı çevresinde genelde eğlenceli zaman geçirebilmeniz ve elbette karnınızı doyurabilmek için oldukça fazla sayıda seçenekleri sizlere sunuyor. Kasabanın en kuzey ve en güney yakasındaki nefes kesici muhteşem plajlar, oldukça derin bir tundra örtüsü sayesinde kayalar arasında eğlenceli bir şekilde gezinmeye ve bununla birlikte balıklar ile yüzmeye bile olanak tanımaktadır.

 

Sigri Kalesinden bahsedecek olursak 1757 yılında korsanların istilalarından bilhassa korunmak ve bununla birlikte olduka güvenli kargo taşımacılığı için Süleyman Paşa tarafından inşa ettirilmiştir. Sigri kalesi Midilli'nin en büyük kaleleri arasında yer almaktadır. Bu adanın en batı kıyısında bulunan kale, beldenin oldukça çok ziyaret edilen mükemmel tarihi yapıları arasında birinciliği başkasına bırakmıyor.

 

Sigri kalesi şuan ki yaşadığımız zamana kadar oldukça iyi şekilde korunmaktadır. Çünkü Sigri Kalesi'nin doğusunda demir plakalarla kaplı ana giriş kapısı yer almaktadır. Kalenin en iç kısmında ise muhafızların iyi şekilde yerleştirilmesi için kullanılmış mimar harikası olan taş hücreler bulunuyor.

 

Tüm yıllar boyunca açık olan ve en sevilen yanı ücretsiz olarak girilebilen Sigri Kalesi, nefes kesen eşsiz Ege Denizi manzarası, kakmalı ünlü Türk yazıtları ile Türk Kalesi olarak biliniyor. Kalenin mimar ustalığı ince işçiliğe sahip mimarisinden anlaşılmaktadır. Dolayısıyla bu eşsiz Sigri kalesi ziyaretçilerin hayranlığını kazanmayı başarıyor.

 

Midilli; Akdeniz iklimine sahip olmasından dolayı bilhassa yaz mevsiminde tercih edilmesi gereken bir adadır. Yaz aylarında erkenden rezervasyon yaptırmak gerekebilir. Çünkü, bu dönemde, Midilli Adası, çok yoğun bir şekilde turistler tarafından ziyaret edilmektedir.

 

Bunun yanı sıra, adadaki kalabalıktan ve yoğun sıcaktan sıkılıyorsanız ilkbahar veya sonbahar aylarında da gidebilirsiniz genel itibari ile ada yılın birçok döneminde ziyaret edilebilecek bir yer konumundadır.