Çeşme Sakız Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
  • Yetişkin
  • Çocuk
  • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Çeşme Sakız Feribot Bileti Fiyatları

ÇEŞME - ULUSOY PORT > CHIOS-SAKIZ - CHIOS PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 40 € 50 € 50 € 50 €
Child 25 € 30 € 30 € 30 €
Infant 20 € 20 € 20 € 20 €
Araç Müsaitliği için Arayınız
ÇEŞME - ULUSOY PORT > CHIOS-SAKIZ - CHIOS PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 35 € 45 € 45 € 45 €
Child 25 € 28,5 € 28,5 € 28,5 €
Infant 15 € 20 € 20 € 20 €

Çeşme Sakız Adası feribot bileti (Çeşme Chios Feribot Bileti) satın almak için online sayfamızı kullanabilirsiniz. Ayrıca tatil programınıza uygun tur ve diğer hizmetleri de bir sonraki adımda seçebilir ve rezervasyon yapabilirsiniz.

Sakız Adası Feribot Bileti Sakız Adasına Gidiş ve Dönüşler Hakkında Detaylı Bilgiler

Sakız Adası'nın en çok tercih edildiği dönem hiç şüphesiz yaz aylarıdır. Yıl boyunca güneşli gün sayısının fazla olduğu Adada bilhassa yazın gittiğiniz takdirde çok güzel bir deniz tatili yapma şansına erişebilirsiniz.

 

Bunun dışında, yaz sıcağından ve kalabalıktan rahatsız oluyorsanız hem insanların daha az olduğu hem de havanın daha ılık olduğu ilkbahar veya sonbahar aylarını tercih edebilirsiniz. Sakız Adası'na Kataraman ile rahatlıkla ve sıra beklemeden ulaşabilirsiniz.

 

Çeşme Sakız Adası Feribot seferleri için Çeşme'den adaya kataramanla geçmeyi tercih etmelisiniz.

 

Katamaran ile sefer sadece 20 dakika, feribot ile 40 dakika sürmektedir.

 

Bu sayede, Çeşme Sakız Adası feribot seferlerini tercih ederek günübirlik olarak ziyaret gerçekleştirebilirsiniz.

 

Bu sayede rahat ve konforlu şekilde günübirlik veya konaklamalı olarak seyahat edebilirsiniz

 

Sakız feribot seferleri tüm yıl boyunca devam etmektedir. Uygun fiyat politikamız ile sakız adası feribot bileti satın alarak çok uygun ücretlerle seyahat edebilirsiniz.

 

Tüm liman vergileri dahil olmak üzere yetişkinler ve çocuklar için farklı ve uygun fiyat tarifeleri uygulanmaktadır. 

 
  • 0-6 yaş arası çocuklar için ücretsiz olup sadece 20€ tax ödenemektedir. 
  • 6-12 yaş arası çocuklar için ise 30€ dur.
 

Sakız Adası feribot seferleri için sitemizden dilediğiniz seferi seçebilirsiniz. Çeşme sakız feribot bileti satın al işlemlerini sitemizden online olarak kolay ve güvenilir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Feribot biletlerini tek yönlü, gidiş dönüş veya dönüş açık olarak alma fırsatınız bulunmaktadır.

 

Dönüşü açık bilet alırken herhangi bir fark ödemenize gerek yoktur.

 

Sakız feribot bilet satışlarımız tüm yıl boyunca sitemizden online olarak devam etmektedir. Ayrıca adadan midilli adasına ve samos adasına, Atina’ ya seferlerimiz bulunmaktadır. Güzel bir tatili kim hakketmez ki? Bakıldığında ada sakinleri, yemekleri, doğa güzelliği ve havası bir başka olan sakız adasında devamlı kalmak dahi isteyebilirsiniz.

Araç kiralama, taverna, rent a car ve kapı vizesi hizmetimizde bulunmaktadır. İlgili sayfamızdan inceleyip online olarak satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilir, istediğiniz takdirde rezervasyon yaptırma şansınız bulunmaktadır.
 

En uygun ve rahat koşullarla gitmek istiyorsanız mutlaka sakız adası katamaran seferlerini tercih etmelisiniz.

Sakız Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Yunan adaları; son yıllarda Türk turistler tarafından yoğun ilgi gösterilen gezi yerleri arasında bulunmaktadır. 

Bilhassa, Çeşme'nin karşı kıyısında bulunan Sakız Adasını, kesin hareketli turlarımız ile her yıl binlerce turist tarafından ziyaret edilmektedir.

 

Ada için düzenlediğimiz Sakız Adası turu kapsamında her yıl aktif olarak ziyaretçi almaktadır.

Sakız Adasının bu kadar tercih edilmesinin sebepleri arasında vize kolaylığı başta olmak üzere Yunanistan ile gelişen ilişkiler ve ulaşımın oldukça kolay olması yer almaktadır.

 

Gitmek isteyenlerin bir diğer avantajı ise Yunanistan adalarına kapıda vize uygulamasının geçerli olmasıdır.

 

Bu sayede, herhangi bir evrak toplama sıkıntısı yaşamadan kısa bir süre içerisinde vize alarak adaya ulaşmak mümkün olmaktadır.


Neden yaz tatilimi burada geçirmeliyim diye düşünenler için adanın tarihi özelliklerinden, olağanüstü yapısından ve insanları büyüleyen ihtişamından bahsetmek gerekir. Sakız Adası Yunanistan'ın Türkiye'ye en yakın adaları arasında bulunmaktadır.

 

Bir diğer adı Chios olarak bilinen ada Çeşme'nin tam karşısında yer almaktadır. Sakız Adası Ege Denizi'nin; 904 kilometrekarelik yüzölçümü dolayısıyla Yunanistan'ın en büyük beşinci adası olma özelliğiyle ön plana çıkar.

 

Sakız Adasında şehir merkezi olan Chios Town'ın bir diğer adı Hora olarak geçmektedir.

 

Doğal olarak adaya neden bu ismin verildiğini merak ediyor olabilirsiniz. 

İsminin bu kadar popüler olmasını Sakız Adası'na gittiğinizde anlayacaksınız ki ve ismindeki popülaritesini de adada bulunan sakız ağaçlarından almaktadır.

 

Dünya üzerinde sakız ağaçlarının yetiştiği ve damla sakızı üretiminin yapıldığı tek yerdir.

Sakız Adası'nın en büyük geçim kaynağı; bu ağaçlardır. Sakız ağaçlarına ek olarak turunçgiller, zeytinyağı, vişne, incir ve uzo; Sakız Adası'nda yetişen diğer ürünler arasında bulunmaktadır.

 

En büyük gelir kaynaklarından birisi, hiç şüphesiz turizmdir. Çünkü her bir tarafı; birbirinden güzel kumsallarla çevrilidir.

Mis gibi doğası olan sakız adası birbirinden renkli ağaçları ve çeşitli seslerle ötüşen kuşların yaşadığı bu adaya gidenler elbette ki tekrar tekrar gitmeyi arzuluyorlar.

 

Bu adaya gitmeyi düşünüyorsanız tarihi güzelliklerinden haberdar olmanız gerekmektedir.

Çünkü; tarih boyunca bu topraklarda hüküm sürmüş birçok büyük uygarlıktan kalmış izler bulunmaktadır. Buna ek olarak, Sakız Adası'na geldiğiniz takdirde birçok tarihi yapıyı ve müzeyi görme şansına erişebilirsiniz. Sakız Adası'nın eşsiz ortaçağ köyleri ise size farklı dünyaların ihtişamını yaşatacaktır.

 

Sakız Adası'nın zengin tarihi Neolitik Çağ'a kadar uzanmaktadır. Eşsiz doğal güzellikleri ve bununla birlikte hatırı sayılır bir üne sahip olmasıyla Yunan kültürünü içinde barındıran Sakız Adası'nda muhakkak görmeden geri dönülmemesi gereken birçok tarihi mekanlar, tarihi köyler ve herkesi memnun edebilecek çeşitlilikleri barındıran onlarca plajı vardır.

 

Eğer tarihe meraklı iseniz Nea Moni Manastırı ilginizi çekecektir. Sakız Adası'nın mozaikleriyle ünlenmiş tarihi olan Nea Moni Manastırı 11. Yüzyılda inşa edilmiştir. Uluslararası değeri dolayısıyla UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesine girmeyi başaran Nea Moni Manastırı, Yunanistan'daki en değerli Bizans eserlerinden biridir.

 

Sakız adasında tarihi köylerden biriside Pyrgi Köyü'dür. Sakız Adasındaki Pyrgi Köyü eşsiz dekoratif ve zarif mimarileriyle ilgi çeken diğer köylerden en büyük olmasıyla ön plana çıkar.

 

Sakız Adası'nda bulunan bu köyün en dikkat çekici özelliği bina duvarlarını çizik anlamına gelen ksista diye adlandırılan bir yöntem kullanılarak geometrik şekillerle süslenmiştir.

 

Ayrıca bu köyde sadece bir çıkış kapısı bulunmakta ve evler dip dibe inşa edilmiştir. Bütün bu özelliklerini içinde barındıran Pyrgi Köyünü görmeden geri dönmek istemeyeceksinizdir.