Kuşadası - Samos Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
  • Yetişkin
  • Çocuk
  • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Kuşadası Samos Feribot Bileti Fiyatları

KUŞADASI - BUYUK LIMAN > SAMOS - VATHI
Yolcu Tipi Tek Yön Açık Bilet Dönüşü Aynı Gün Dönüşü Farklı Gün
Adult 31,0 € 47,0 € 36,0 € 47,0 €
Child 21,0 € 31,5 € 26,0 € 31,5 €
Infant 0,0 € 0,0 € 0,0 € 0,0 €
Araç Müsaitliği Bulunmamaktadır
SAMOS - VATHI > KUŞADASI - BUYUK LIMAN
Yolcu Tipi Tek Yön Açık Bilet Dönüşü Aynı Gün Dönüşü Farklı Gün
Adult 36,0 € 47,0 € 36,0 € 47,0 €
Child 21,0 € 31,5 € 26,0 € 31,5 €
Infant 0,0 € 0,0 € 0,0 € 0,0 €
Araç Müsaitliği Bulunmamaktadır

Kuşadası Samos Feribot Bileti ve Seferleri

Samos Adası'na Kuşadası Samos feribot seferlerini kullanarak yalnızca bir buçuk veya iki saat süren bir yolculuk sonunda ulaşmak mümkün olmaktadır. Yunan adaları, seyahat etmek isteyenler için bilhassa son yıllarda oldukça popüler olduğunu söylemek isteriz. Samos Adası; Türkiye'ye en yakın Yunan adalarının başında gelmektedir. Kuşadası'nın hemen karşısında bulunan Samos Adası'na Kuşadası Samos feribot seferleri sayesinde ulaşmak oldukça mümkün olmaktadır.

 

Yaz döneminde Samos Adası'na tatile gitmeyi planlıyorsanız mutlaka daha önceden online olarak Kuşadası Samos feribot bileti satın almanız sizin için daha avantajlı olacaktır. Çünkü, bu dönemde tatil yapılacak birçok yer olmasına rağmen turistler için Samos Adası nadide ve eşsiz güzellikleriyle ön plana çıkmasından dolayı dünyanın her yerinden turistler öncelikli olarak Samos Adasını ziyaret etmektedir. Samos seyahat planınızı önceden planlamış iseniz rezervasyon yapmak için web sitemiz üzerinden hızlıca biletinizi satın alabilirsiniz.

kuşadası samos feribot bileti

Tatil için Samos Adası'nı tercih ettiğiniz takdirde yerel ve doğal bir yaz tatili yapma şansına erişebilirsiniz. Samos'un Türkçe anlamı Sisam'dır. Samos Adası; Yunanistan'ın Osmanlı'dan aldığı son ada olarak bilinmektedir. Bunun dışında, Samos Adası; en büyük sekizinci Yunan adası olarak yerini almaktadır.

 

Samos Adası'na Nasıl Gidilir?

Samos Adası'na ulaşım oldukça kolaydır. Samos Adası'na ulaşmak için Kuşadası Samos feribot seferlerini tercih etmelisiniz. Samos; Dilek Yarımadası'na yalnızca 1,5 kilometre uzaklığındadır. Bu bağlamda, Türkiye kıyılarına en yakın Yunan adası olduğu rahatlıkla söylenebilir. Kuşadası Samos feribotlarını kullanarak bilhassa yaz aylarının her gününde dilediğiniz zaman özgürce Samos Adası'na gidebilirsiniz.

 

Samos Adası'nda Neler Yapılır?

Kuşadası Samos feribot seferlerini kullanarak Samos Adası'na geldikten sonra Samos Adası'nda yapılacak birçok farklı aktivite bulunmaktadır. Bu yüzden, Samos Adası ziyaretinizi bir günle sınırlamak yerine birkaç gününüzü ayırmalısınız. Samos; oldukça büyük bir adadır. Farklı koylarda denize girebilir veya köylere gidebilirsiniz.

 

Vathi; Samos Adası'nın başkenti olarak bilinmektedir. Vathi; yaz aylarında barların, gece kulüplerinin ve restaurantların en işlek olduğu dönemi yaşamaktadır. Vathi'nin cıvıl cıvıl bir gece hayatı bulunmaktadır. Buna ek olarak, Vathi'nin oldukça işlek bir limanı vardır. Kuşadası Samos feribotu sayesinde Vathi'ye geldiyseniz çok eğleneceğinizden şüpheniz olmasın.

 

Bunun dışında, Pisagor'un doğduğu köy olarak bilinen Pythagorian ve Kokkari; Samos Adası'nın mutlaka görülmesi gereken yerleri arasında bulunmaktadır. Görülmesi gereken yerlerden bir tanesi de Manolates köyüdür. Çünkü bu köy harika manzaralara sahip olan bir köydür. Maalesef bu köye giderken araba kiralamanız gerekmektedir. Köye giderken virajlı bir orman yolundan sonra sizleri büyüleyecek masal evlerinde gibi hissedeceğiniz eşsiz görünümlü rengarenk evleri göreceksiniz. Aman dikkat Manolates köyündeki bu manzaralar sizi rüyada hissettirebilir.

 

Bunun dışında, Arkeoloji Müzesi, Pisagor Mağarası, Hera Tapınağı, Potami Şelalesi, Metamorphosis Kilisesi gibi mutlaka görülmesi gereken yerler bulunmaktadır. Samos Adası'na gittiyseniz Psili Ammos plajına gitmeyi sakın ihmal etmeyiniz. Çünkü Psili Ammos plajı Samos Adası'nın en meşhur adalarından biri olma özelliğini taşımaktadır.

 

Peki ya bu adadaki en meşhur plajın ismi neden Psili Ammos koymuşlar merak ettiniz mi? Psili Ammos ince kum anlamına gelir ve ismi gibi de kum plaja ve denize sahiptir. Samos adasında plajlar genelde çakıl taşlı olduğundan dolayı özellikle çocuklu aileler için adanın en iyi plajı olma özelliğini içinde barındırmaktadır.

 

Psili Ammos plajı Türkiye sahiline sadece 1,5 km mesafe uzaklığındadır. Samos kasabasının güneyinden ilerleyerek Kerveli'ye giden yolu takip etmeniz halinde Psili Ammos tabelasını göreceksiniz. Samos kasabasından yaklaşık 9 km uzaklıkta olan bu plaja araçla 15 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

 

Yunan adalarında efsane bir tatil yapmak isteyenlerin ilk tercihi arasında bulunan Samos Adası'nda cennetin yeryüzündeki temsilcisi olarak bilinen eşsiz koylar bulunmaktadır. Kokkari plajı, Livadaki plajı, Malagari plajı, Votsalakia plajı gibi eşsiz yerlerde mutlaka denize girmelisiniz.

 

Samos Adası Aktiviteleri

Samos Adası'na gitmişken Yunan mutfağından ve Ege mezelerinden tatmadan dönmek mantıklı olmayacaktır. Türk lokantalarında balık ve meze çeşitleri; oldukça pahalı olsa da Samos Adası'nda bu lezzetleri uygun fiyatlara yemek mümkün olacaktır.

 

Samos Adası'nda yer alan aile işletmeleri, uygun fiyatlara kaliteli hizmet sunmaktadır. Samos Adası'nda nerede kalmalıyım diye düşünenler için oldukça uygun aile otelleri bulunmaktadır. Bu oteller, küçük ve samimi olduğu gibi fiyat bakımından Türk otellerine kıyasla çok daha ucuzdur. Sakinlik ve huzur dolu Samos Adası'na giderek unutulmaz bir yaz tatili geçirebilirsiniz.