Kaş Meis Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
  • Yetişkin
  • Çocuk
  • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Kaş Meis Feribot Bileti Fiyatları

KAŞ - LIMAN > MEIS - MEIS
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 30 € 40 € 35 € 40 €
Child 20 € 25 € 15 € 25 €
Infant 5 € 15 € 10 € 15 €
Araç Müsaitliği için Arayınız

Kaş Meis feribot bileti sayfamızdan online olarak satın alabilirsiniz. Kaş Meis (Kastellorizo) ile ilgili programınıza uygun tarihteki tur ve diğer hizmetleri de bir sonraki adımda seçebilirsiniz.

 

Kaş Meis Feribot Bileti ve Seferleri İle İlgili Detaylar

 

Meis Adası'na gitmek için hızlı ve güvenli olan Kaş Meis feribot seferlerini kullanmaktır. Kaş'tan kalkan feribotlar sayesinde istenilen her zaman diliminde Meis Adaları'na gidebilmek mümkün olmaktadır. Kaş Meis feribot bileti işlemini kolay bir şekilde mobil uyumlu sitemizden online olarak yapabilirsiniz.

 

Bilet satın alma işleminde sitemizin online satın alma sayfasını tercih ettiğiniz takdirde uygun Kaş Meis Feribot bilet fiyatları ve feribot sefer saatleri ile ilgili günleri karşılaştırma şansına sahip olabilirsiniz. Ayrıca, Kaş Meis feribot biletlerinde yetişkinler için ayrı, çocuklar için ayrı fiyat politikası uygulanmaktadır. Hatta, 0-6 yaş ve 6-12 yaş arası çocukların vereceği ücretler de birbirinden farklı olmaktadır.

 

En az 10 gün önce rezervasyon yaptırarak Kaş Meis feribot bileti ücretinin daha uygun olduğunu göreceksinizdir. Kaş Meis Adası feribot fiyatları web sitemiz üzerinden alındığı takdirde çok daha uyguna alınabilecektir. biletini istediğiniz takdirde gidiş dönüş, istediğiniz takdirde tek yönlü, isterseniz de dönüş açık olacak şekilde bileti satın alabilirsiniz.

 

Kaş Meis feribot biletlerini online olarak satın aldığınız takdirde önceden hesaplama yaparak biletlerin toplamda ne kadar tutacağını hesap edebilirsiniz.

 

Yaz havalarının iyiden iyiye kendini gösterdiği şu günlerde efsane bir tatil yaparak Kaş Meis Adası'na gitmeliyim diyorsanız mutlaka feribot ile seyahat etmelisiniz.

 

Kaş'tan feribotla Meis'e geçerek günübirlik harika bir tatil yapma fırsatı yakalayabilirsiniz. Online olarak alabileceğiniz Kaş Meis feribot biletiniz sayesinde hiçbir zorluk çekmeden tatilini tadını çıkarabilirsiniz.

 

Türklerin yaz aylarında özellikle tatil için Yunan adalarına gitme sıklığı son yıllarda oldukça fazla artmaktadır. Bu artışta en önemli etkenlerden bir tanesi de Yunanistan'ın Yunan adalarına kapıda vize uygulaması getirmesinin etkisi büyüktür.

 

Kapı vizesi uygulaması olduğundan dolayı ziyaretçi artışı gösteren Yunan Adaları'na Ege Denizi'nde yer alan ve feribot kullanılarak maksimum iki saat içerisinde gidilebilmektedir. Yunan adaları; son yılların en gözde tatil ve ziyaret mekanları arasında yer almaktadır.

 

Meis Adası Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Türklerin Yunan adasına olan sevgisi kadar Yunan adası halkının da misafirperver olduğu rahatlıkla iddia edilebilir. Çünkü, Yunan adaları sakinlerinin en büyük gelir kaynaklarının başında turizm gelmektedir. Ayrıca Midilli Adasına giden birçok Türk turistleri oranın insanlarının samimiliğinden ve sıcakkanlılığından bahsetmektedir.

 

Meis Adası; birçok özelliğinden dolayı mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir adadır. Adaya gittiğiniz takdirde Türkiye'deki telefonunuzun çektiğini fark edeceksiniz. Meis Adası'nın en gözde yanı da bir yerde bir şeyler yeyip içtikten sonra hesabı TL ile ödeyebilirsiniz.

 

Meis Adası'nın yerli özelliklerine rağmen her yerinden Yunanistan fışkırdığını eklemek gerekir. Antalya iline bağlı kaş ilçesinden sadece 2,1 kilometre uzaklıkta bulunan adada birçok şey yapmak mümkündür. Meis Adasında en dikkat çekici yerlerden bir tanesi Mavi Mağara olduğunu göreceksiniz. Çünkü Mağaranın hem iç hem de dış görünümlerinde hafif yumuşak mercan oluşumları ve oldukça fazla canlı çeşitliliği dikkat çekmektedir.

 

Dönemlere bağlı olarak iç galerilerde birçok karides sürülerini göreceksiniz. Mağaranın hem derinlik seviyesi hem de yapısı itibariyle her tür seviyede dalıcılar açısından gözde olmayı başarmıştır. Çünkü Mavi Mağara oldukça derin dalış imkanı tanıyor.

 

Mavi Mağara Kaş - Kalkan arasında deniz kıyısındadır. Kaş'a yaklaşık 18 km Kalkan'a ise 6 km uzaklıkta olup Kaputaş Plajı yakınlarında olduğu bilinmektedir. Daha eski zamanlarda fokların içinde yaşadığı bilinmekte olan Mavi Mağara 1972 yılında Jeolog Dr. Temuçin Aygen tarafından keşfedilmiştir.

 

Meis Adasında Likya Kaya mezarını görmek, deniz kaplumbağalarının ne kadar sevimli olduğunu fark etmek gibi birçok farklı aktivite yapmak mümkün olmaktadır.

 

Türkçe adı Kızılhisar olarak geçen Meis Adası; Yunanistan'a bağlı olan On İki Ada'dan biridir. Türkiye kıyılarına oldukça yakındır. Hatta, Antalya Kaş'a yalnızca 2.1 kilometre uzaklığındadır. Meis Adası'nın toplam yüzölçümü; 7,3 kilometrekaredir. Adadaki tek yerleşim yeri olan Meis; St. Jean Şövalyeleri döneminden kalma bir geçmişe sahiptir.

 

Bu ada, St. Jean Şövalyelerinden sonra sırasıyla Mısır, Napoli ve Osmanlı Devleti egemenliğine girmiştir. Bu ada, kısa aralıklar haricinde 1915 tarihine kadar Osmanlı Devleti'nin himayesinde kalmıştır. Birinci Dünya Savaşı'nın ardından İtalya'ya verilen ada İkinci Dünya Savaşı sonucunda ise On İki Ada'lardan birisi olarak Yunanistan'a bağlanmıştır.

 

Meis Adası'nda birbirinden farklı aktiviteler yapılmaktadır. Az miktarda da olsa üzüm ve zeytin yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra, sünger avcılığı, ciddi bir faaliyet alanı olarak dikkat çekmektedir. Meis Adası'nın fiziki özellikleri dikkat çekicidir. Bu adaya yalnızca doğu kıyısından girmek mümkündür. Bunun sebebi, kıyıların oldukça girintili çıkıntılı ve sarp olmasıdır. Meis Adası'ndaki tek yerleşim yeri, Megisti köyü olarak bilinmektedir.

 

Akdeniz ikliminin en güzel özelliklerini bünyesinde barındırmaktadır. Bu yüzden, muhteşem bir deniz tatili yapmak istiyorsanız bu adaya muhakkak yaz aylarında uğramalısınız. Ancak, kalabalıktan ve yaz sıcağından rahatsız oluyorsanız ilkbahar aylarını da tercih edebilirsiniz.