Bodrum Kos Feribot Bileti

Arayabilir, Karşılaştırabilir ve En Uygun Fiyatlar ile Satın Alabilirsiniz.
1 Yetişkin 0 Çocuk 0 Araç
  • Yetişkin
  • Çocuk
  • Araç
Gidiş
Dönüş
Toplam Fiyat: 0€
DEVAM ET

Bodrum Kos Feribot Bileti Fiyatları

BODRUM - BODRUM KALE PORT > KOS - KOS PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 30 € 45 € 35 € 45 €
Child 15 € 22,5 € 17,5 € 22,5 €
Infant 6 € 12 € 6 € 12 €
Araç Müsaitliği için Arayınız
BODRUM - BODRUM KALE PORT > KOS - KOS PORT
Yolcu Tipi Tek Yön Dönüş Açık Aynı Gün Gidiş Dönüş Farklı Gün Gidiş Dönüş
Adult 22 € 36 € 28 € 36 €
Child 11 € 18 € 14 € 18 €
Infant 6 € 12 € 6 € 12 €
Araç Müsaitliği için Arayınız

Bodrum Kos Feribot Bileti Seferleri ve Saatleri Hakkında

 

Bodrum Kos feribot bileti alırken birden çok seçeneğiniz bulunmaktadır. Biletinizi gidiş dönüş, tek yön veya dönüş açık şeklinde alabilirsiniz. Bunun dışında evcil hayvan veya araçla katılmanız mümkündür. Ancak, online olarak Bodrum Kos feribot bileti alırken bu gibi özel durumlarınızı belirten tercih seçeneklerini işaretlemeniz gerekmektedir. Çünkü, ücretlendirme işlemi, bu bilgilere göre yapılmaktadır. Bunun yanı sıra, 12 yaş altı çocuklar için yetişkinlerden daha az ücret alınması söz konusu olmaktadır.

 

Kos Adası; Bodrum'a sekiz deniz mili uzaklıkta yer almaktadır. Kos Adası'na gitmek isteyenler için en mantıklı tercih; Bodrum Kos feribot seferleri olmaktadır. bilhassa yaz aylarında her gün yapılmaktadır. Kos Adası'na gitmek için vize almak gereklidir. Bunun için Bodrum Kos feribot saatleri seçimi için seyahat acentemizden yardım alabilirsiniz. Adaya gidebilmek için belirli bir ücret karşılığında 15 günlük vize alınması söz konusu olmaktadır. Yunan Adaları denilince ilk akla gelen ve oldukça güzel olan bir ada olarak bilinmektedir. Yunanistan'ın meşhur 12 Adaları'ndan birisidir. Kos Adası; Bodrum'a yalnızca sekiz deniz mili uzaklığındadır. Oldukça şirin bir adadır.

 

Kos Adası'nın merkezinde Hipokrat Ağacı bulunmaktadır. Hipokrat Ağacı; Kos Adası'nın deyim yerindeyse simgelerinden birisidir. Bu adayı neden ziyaret etmeliyim diye düşünenlerin birçok sebebi bulunmaktadır. Kos Adası'nda birbirinden güzel plajlar, oteller, restaurantlar bulunmaktadır.

 

Buna ek olarak, Kos Adası'nın koyları, insanları büyüleyecek kadar güzeldir. Ada sakinleri ise oldukça canayakındır. Bilhassa Türkleri çok severler. Kos Adası'nın tabiri caizse cam gibi denizi bulunmaktadır. Yaz aylarında ne yapacağım diye düşünüyorsanız hiç düşünmeden bu Adaya gitmelisiniz.

 

bodrum kos feribot bileti

Kos Adası'nda Gezilecek Yerler:

 

Bodrum Kos feribot seferini kullanarak ulaştığınız dakikadan itibaren adanın güzelliklerinin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz. Kos Adası'nın gezilecek yerleri arasında ilk sırada Asklepion gelmektedir. Asklepion'un oldukça ilginç bir hikayesi bulunmaktadır. Hipokrat'ın ölümünün ardından onun adına adanan bir bölge olan Asklepion önünde fotoğraf çektirmeden dönmemelisiniz. Asklepion'da tarihi yerler göze çarpmaktadır.

 

Burada, Apollon Sunağı başta olmak üzere Roma Hamamı ve tarihi bir tapınak bulunmaktadır. Buraya gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerin başında Hipokrat Ağacı gelmektedir. Hipokrat'ın gölgesinde öğrencilerine ders anlattığı iddia edilen bu ağaç, çok farklı bir anlama sahiptir. Kos Adası'na gittikten sonra mutlaka yel değirmenlerini ziyaret etmek gerekir.

 

Yel değirmenleri, Kos Limanı'na 25 kilometre mesafede yer almaktadır. Yel değirmenlerinin büyüleyici bir güzelliği bulunmaktadır. Şövalyeler Kalesi; adanın bir başka ziyaret edilmesi gereken yeri arasında bulunmaktadır. Şövalyeler Kalesi; eski kale yıkıntılarının üzerine kurulmuştur. Kos Adası'nın tartışmasız en güzel bölümü ise plajlarıdır. Efsanevi plajları arasında Tigaki, Lambi, Kefalos ve Marmari gelmektedir.

 

Kos Adası Aktiviteleri:

 

Bodrum Kos feribot seferini kullanarak adaya ulaşanlar için yapılacak birçok aktivite bulunmaktadır. İlk olarak Yunan gecelerine katılabilirsiniz. Güzel bir akşam yemeğiyle başlayan aktivite, yöresel danslarla devam etmektedir. Bir diğer aktivite ise 12 Ada Turu yapmaktır. Bu sayede, yalnızca bu adayı görmekle kalmazsınız. Eşsiz güzellikteki sularında yapılabilecek en mükemmel aktivitelerden birisi dalıştır. Ayrıca, buraya kadar gelmişken alışveriş yapmadan dönmek doğru olmayacaktır. Kendine özgü eşyalarından, yiyeceklerinden ve hediyelik eşyalarından almadan Türkiye'ye dönmek, hem sizi hem de yakınlarınızı bir miktar üzecektir çünkü hediyelik eşya dükkanları sayıca çoktur.