Sakız Adası Orta Batı Turu Nea Moni Anavatos Avgonima Programı

Sakız Adası'nın Kuzey bölümünde bulunan Nea Moni Kilisesi,Avgonima ve Anavatos köylerine yaptığımız günübirlik tur olan sakız adası orta batı turu detayları aşağıdadır.

 

Yolcuğunuz tamamlandıktan ve gümrük kontrollerinin ardından 11:30 da sakız adası orta batı ada turu başlayacaktır. Bu esnada alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız.

 

Saat 11:00'da Tur için aşağıdaki haritada 2 ile işaretlenmiş rehberlerimizin sizi karşılayacağı Ertürk turizm Sakız Adası Ofisi önünde bulunulması gerekmektedir. Nea Moni Kilisesi -11 yy’ dan kalma, Nea Moni 11. yüzyılda inşa edilmiş (1042-1056 yılları arasında) ve Meryem Ana'ya ithaf edilmiştir.

 

17000 metrekare bir alan üzerine yayılmış olup adanın merkezinde yer almaktadır.

 

Bu Manastır, UNESCO tarafından Dünya Kültürel Mirası olarak ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Ana mabet, iki küçük kilise, keşişlerin yemek yedikleri masa, keşişlerin inziva barınakları (hücreleri) ve su depolanması için oluşturulan yer altı su depolarından oluşmaktadır.

 

Anavatos – Orta Çağ'dan kalma korsan saldırılarından korunmak üzere labirent gibi karmaşık ve kabaca inşa edilmiş ve Ceneviz izleri taşıyan köydür.

 

Avgonima - Ortaçağdan kalma ve içinde hala yaşam olan eşsiz manzaraya sahip bir köydür. Keçi tandır ve Lor peyniri ile ünlüdür.

 

** Yolcu yoğunluğu ve ya Liman yoğunluğu nedeniyle hareket saati değişebilir.


**Otobüsle Olan tüm sakız adası orta batı turu boyunca köyler Türkçe Rehber eşliğinde yapılacaktır.


**Yemek Tur Bedeline Dahil Değilidir

12,0 -150,0 Yaş Arası Adult 20,0 €
4,0 -12,0 Yaş Arası Child 15,0 €
0,0 -4,0 Yaş Arası Infant 0,0 €