Yunan Adaları Turu

Yunan adaları turu sayesinde Ege'nin huzur veren havasına, masmavi denizine, saklı cennet olarak tabir edilen koylarına ve büyüleyici manzaraya sahip köylerine erişme fırsatı yakalayabilirsiniz. Binlerce yıllık olmasıyla bilinen Yunan adalarında istediğiniz tura katılarak eşsiz bir tatil yapabilirsiniz. Yunan adalarının öne çıkan özellikleri arasında muhteşem denizi, huzur verici atmosferi, romantizmle yoğrulmuş sokakları ve birbirinden güzel şehirleri yer almaktadır.

 

Yunan adaları turu ile hayalinizdeki Yunan adasını görme fırsatı yakalayabilirsiniz. Bu noktada, kaliteli bir seyahat için firmamızı tercih etmelisiniz. 1960 yılında İzmir'de kurulan Ertürk Turizm; saygınlığı, deneyimi, müşteri memnuniyetini ön planda tutması, işinin ehli çalışanları, uygun fiyatları ve çeşitli turlarıyla müşterilerinin tüm ihtiyaçlarını yıllardan bu yana karşılamaktadır.

 

Firmamızı tercih ettiğiniz takdirde Yunan adaları turu deneyiminizi yıllar sonra bile anlatacaksınız! Firmamız Sakız Adası, Samos Adası, Midilli Adası, Kos Adaları'na turlar düzenlemektedir. Firmamızın sunduğu uygun fiyat ve taksit imkanlarıyla istediğiniz Yunan adaları turuna katılabilirsiniz.

 

Yunan Adaları Tur Fiyatları

Yunanistan; medeniyete yapmış olduğu katkılar ile bilinen bir ülkedir. Yunanistan'ın MÖ 1200'lü yıllara kadar uzanan tarihi; bu ülkenin ne kadar zengin bir geçmişe sahip olduğunu ispat etmektedir. Yunanistan'ın yalnızca geçmişiyle değil günümüz güzellikleriyle de bir hayli konuşulduğundan bahsetmek gerekir.

 

Yunanistan; sahip olduğu Yunan adalarıyla adından her zaman bahsettirmektedir. Yunan adalarının dünyanın dört bir yanından ziyaretçileri bulunmaktadır. Birbirinden güzel Yunan adalarını gördüğünüz takdirde deyim yerindeyse dünyadaki cennetle tanışma fırsatını elde edeceksiniz!

 

Yunan adaları gemi turları kapsamında bir çok destinasyona sefer yapmaktayız. Üstelik vizesiz yunan adaları veya günübirlik kapı vizesi şeklinde seyahat edebilmektesiniz. Erken rezervasyon yapmanıza gerek kalmadan gemi seyahati yaparak Avrupa nın bu güzel ada ülkesine gitme fırsatını en uygun fiyatlarla yakalayabilirsiniz.

 

Yurt dışı Yunan tatili turları tıpkı bir mavi yolculuk gibi sürmektedir. Yunan adası turları deyince akla Ertürk olarak uzun yıllar olduğu gibi biz gelmekteyiz. Bir çok müşterimiz vizesiz yunan adaları gemi turu sormakta ve bu konuda bilgi almak istemektedir. Biz günübirlik kapı vizesini önermekteyiz. Sizde unutulmaz bir tatil yaşamak isterseniz bizim aşağıda belirttiğimiz seferlerimize göz atabilirsiniz.

 

Yunan adaları turu denilince akla gelen en iyi adalara seferlerimiz vardır. Bu adalar bir birinden farklı doğa güzelliği ile tatil yapanların tercihi olmaktadır. Firmamız ada tur paketleri düzenlemekte ve tatil yapmak isteyenler için çeşitli ek özellikler ile seçenekler sunmaktadır. Aynı zamanda otel, araç kiralama ve vize alımı gibi hizmetleri tatil severler için sunmaktadır. Yunan adaları turları denilince sakız adası, samos adası, midilli adası gelmektedir. Yunan adaları feribot seferlerimiz ve yine yunan adaları paket turları kaliteli hizmetimiz gereği olarak tatil yapmak isteyenlerin memnun olabileceği düzeyde oluşturulmaktadır.

 

Adaların içerisinde en çok rağbet gören turlardan biriside sakız adası turudur. Firmamızın sunmuş olduğu paket turlara katılarak istediğiniz Yunan adalarını görme fırsatı elde edebilirsiniz.

 

yunan adası gemi turu

Sakız Adası

Sakız Adası; Yunanistan'ın tartışmasız en güzel adalarının başında gelmektedir. Firmamızın Sakız Adası için sunmuş olduğu turlar, bir hayli çeşitlidir.

 

Sakız Adası günübirlik paket turu ; yoğun ilgi görmektedir. Yunanistan kapıda vize uygulaması sayesinde hiçbir sorun yaşamadan Sakız Adası günübirlik turlarına katılabilirsiniz. Çeşme limanından kalkan feribotlar, kısa bir yolculuğun ardından Sakız Adası'na ulaşmaktadır.

 

Sakız Adası günübirlik paket turu için Ulusoy Limanı'ndan feribotlar kalkmaktadır. Firmamızın Sakız Adası günübirlik paket turları için fiyata dahil ettiği hizmetler arasında Çeşme- Sakız- Çeşme hızlı kataraman geçişleri, Güney Ada turu ve Türkçe rehberlik hizmeti yer almaktadır.

 

Bunun dışında, devlete ödenen yurtdışı çıkış harcı, vize ücreti ve öğle yemeği; firmamızın günübirlik paket turlarının fiyatlarına dahil değildir. Firmamız; Sakız Adası Pitios Köyü- Keçi Peyniri Festivali için uygun turlar düzenlemektedir. 27 Temmuz 2019 ile 28 Temmuz 2019 arasında gerçekleşen organizasyon için bir gece konaklamalı uygun paket bulunmaktadır.

 

27 Temmuz Cumartesi günü saat 09.00'da başlayacak organizasyon, Pitios köyündeki festivale katılımın ardından 28 Temmuz Pazar günü geri dönüşle sonlanmaktadır. İsteyenlerin firmamız tarafından ekstra olarak sunulan Kuzey Ada Turu'na katılması mümkündür. Firmamız tarafından Sakız Adası Kurban Bayramı Paketi Turu sunulmaktadır. 10 Ağustos 2019'dan başlayarak 18 Ağustos 2019'a kadar uzanan bir gece konaklamalı paketler sunulmaktadır.

 

Kurban Bayramı paket turlarına katıldığınız takdirde Kurban Bayramı'nın üç gününü dolu dolu ve her yeri görerek geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Firmamız, Sakız Adası Kurban Bayramı Paketleri - 2 Gece paket turuyla iki gece konaklamalı eşsiz bir tatil imkanı sunmaktadır. Sakız Adası Kurban Bayramı paket turlarında Güney Ada turu, Ionussa Adası turu, bilinmeyen köyler ve plaj turu gibi aktiviteler gerçekleştirilmektedir.

 

Samos Adası

Firmamızın düzenlediği yunan adaları turu ve feribot seferleri kapsamında Samos Adası için sunduğu çok özel bir aktivite bulunmaktadır. Kuşadası Samos haftasonu paketi kampanyası sayesinde Samos Adası'nda harika bir haftasonu geçirebilirsiniz. Cumartesi günü Kuşadası'ndan Samos Adası'na gidilmesiyle başlayan gün, Samos City Hotel'de gecenin geçirilmesi ve ertesi gün tekrar Kuşadası'na dönülmesiyle devam etmektedir. Bu aktiviteye katılanların pazar günlerini serbest olarak geçirmesi planlanmıştır.

 

Kos Adası

Firmamızın yine yunan adaları içinde farklı bir yeri olan Kos Adası için sunmuş olduğu Kos Adası Konaklamalı Ekonomik Paket Turu bulunmaktadır. Bir gece konaklamalı olarak sunulan bir gezi rehberidir. İlk gün sabah saatlerinde Bodrum Cruise Port Limanı'ndan kalkan feribot, Kos Adası'na doğru yolculuk yapmaktadır.

 

Merkezdeki otelde bir gece konaklamalı olarak gerçekleşen aktiviteye katılanlar, çevredeki güzellikleri görmeleri için serbest zamana sahip olurlar. İkinci gün, sabah kahvaltısıyla başlayan güne çevre gezileri ve adanın güzel plajlarında deniz keyfinin çıkarılmasıyla devam edilir.

 

Midilli Adası

Yunan adaları turu olarak Midilli Adası Paketi Turu ile ilgili bahsetmek gerekirse. Midilli Adası günübirlik paket turu; yoğun ilgi görmektedir. Bir gece konaklamalı olarak gerçekleşen bir organizasyondur. İlk gün, Ayvalık Limanı'ndan kalkan feribot, Midilli Adası'na doğru yol almaktadır. Konaklama, Midilli Adası'nın tam merkezindeki otelde yapılacaktır. İkinci günde ise katılımcılar, çevre gezileri yapmaları ve adanın birbirinden güzel plajlarında denizin keyfini çıkarmaları adına serbest zamana sahip olurlar. İsteyenler ise alışveriş yapabilirler.

 

Günübirlik Sakız Adası Turları

Firmamız, Sakız Adası için paket turlar düzenlemekle kalmayıp Sakız Adası günübirlik turu da düzenlemektedir. Firmamız; Sakız Adası için Güney Ada turu, Orta Batı Ada turu ve Kuzey Deniz turu aktivitelerini değerli müşterilerine sunmaktadır.

 

Sakız Adası Güney Ada turu; saat 11.30'da başlamaktadır. Adanın güneyine doğru otobüslerle gidilerek birçok köy ziyaret edilmektedir. Sakız Adası Orta Batı Ada turunda ise Sakız Adası'nın kuzeyinde bulunan kiliseye ve köylere gezi düzenlenmektedir. Kuzey Deniz turu içeriğinde ise birçok köyün ziyaret edilmesi ve Lagada'da öğle yemeği yenmesi mümkün olmaktadır.

 

Sakız Adası Fırsat Paketleri

Sakız Adası'na paket turlar ve günübirlik turlar sayesinde gitmek mümkün olduğu gibi firmamız tarafından birtakım fırsat paketleri; müşterilere sunulmaktadır. Sakız Adası Babis Taverna; firmamızın sunmuş olduğu ekstra hizmetler arasında yer almaktadır.

 

Unutulmaz bir gece geçirmek isteyenler için ideal bir aktivitedir. Ionusses Adası turu; firmamızın özel olarak düzenlediği bir turdur. Armatörler adası olarak bilinen Yunussa Ada turu; birçok kişinin ilk tercihi olmaktadır. Bu tur esnasında Balıkçı kasabası olan Lagada'ya ziyaret gerçekleştirilmektedir.

 

Yunan Adaları Neler Vaat Ediyor?

Firmamızın yunan adaları paket turları ve günübirlik turlarını ayrıca ekstra hizmetlerini kullanarak istediğiniz Yunan adasını gidip görebilirsiniz. Yunan adalarını görmek için birçok sebebiniz bulunmaktadır. Dünyanın her yerinden binlerce insanın görmek için can attığı Yunan adaları turu hakkındaki en doğru bilgileri, Ertürk firması üzerinden edinebilirsiniz.

 

Sakız Adası ve Özellikleri

Sakız adası turu yapmadan önce adanın özelliklerini bilmekte yarar var. Sakız Adası; Çeşme'nin tam karşısında bulunmaktadır. Feribotla ulaşım, 45 dakika sürmektedir. Yunanistan'ın en büyük beşinci adası olarak bilinen Sakız Adası; adını almış olduğu sakız ağaçlarıyla ünlü bir yerdir. Bunun yanı sıra, kendine özgü mimariye sahip olan ortaçağ köyü ve taş evleri dikkat çekmektedir. Sakız Adası'na gittiğiniz takdirde güzergahınızı Çeşme ve Alaçatı ile birleştirerek eşsiz bir tatil deneyimi yaşamış olursunuz.

 

Sakız Adası'nda gezilecek yerlerin başında adanın seramik merkezi Armolia gelmektedir. Bunun yanı sıra, Olympi köyü, Pirgi, Mesta köyü, Anavatos, Vessa, Lithi, Avgonima gibi yerler; mutlaka ziyaret edilmelidir. Sakız Adası'nın merkezi Chios olarak bilinmektedir.

 

Burada, Sakız Valiliği, Melek Paşa Çeşmesi, Homeros Kültür Merkezi, Aya Iakovos gibi önemli yerlerin mutlaka görülmesi gerekmektedir. Ayrıca, Mecidiye Cami'sini gezmeyi unutmamak gerekir. Bunun yanı sıra, Sakız Adası'nda herkese hitap eden, genellikle çakıl ve taşlık olan plajlar bulunmaktadır. Karfas, Komi, Lithi ve Eleniti plajlarını gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz.

 

Sakız Adası'nda yemek kültürü; genel olarak balık ve deniz ürünleri üzerine kuruludur. Her daim taze balık bulunmaktadır. Ayrıca, meşhur Yunan adaları içinde sunulan mezeleri çok beğenilmektedir. Sakız Adası'nda her şeyin el yapımı olduğu birçok restoran bulunmaktadır.

 

Sakız Adası gece hayatı ise genellikle Karfas sahilinde ve adanın merkezinde yoğunlaşmaktadır. Birçok şık bar ve geleneksel taverna bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yalnızca yaz aylarında açık olan gece kulüpleri vardır. Canlı müzik dinlemek isteyenler için birçok alternatif bulunmaktadır. Ayrıca, rıhtım manzarasına bakan ve gecenin geç saatlerine kadar açık olan barlar mevcuttur.

 

Samos Adası ve Özellikleri

Samos Adası'nı tek kelimeyle ifade etmek gerekirse burası tam anlamıyla bir cennettir. Ertürk Turizm sayesinde Samos Adası'nı gezip görebilir ve hayranlıkla geçen bir tatil deneyimine sahip olabilirsiniz. Samos; Türkiye kıyılarına en yakın Yunan adası olarak bilinmektedir.

 

Kısa süren feribot yolculuğu sayesinde Samos Adası'na ulaşmak mümkündür. Yunan adaları mutfak kültürü ve Ege mezelerinin en lezzetli versiyonları; Samos'ta bulunmaktadır. Samos Adası'ndaki restoranlarda karides, kalamar, ahtapot ve diğer balık çeşitleri, oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.

 

Samos Adası'na gittiğiniz takdirde turkuaz denizi ve şahane koylarına hayran kalacaksınız. Lemonakia ve Tsamadou gibi eşsiz güzellikteki plajlara mutlaka uğramalısınız. Samos Adası; sessizliğin hakim olduğu bir adadır. Gece hayatının ve geç saatlere kadar süren eğlencenin pek yaygın olmadığı bilinmektedir.

 

Huzur istiyorsanız tercihiniz mutlaka Samos Adası olmalıdır. Samos Adası'nda çılgın partiler yoktur. Bunun yerine araba kiralayıp koyları gezebilirsiniz. Bunun dışında, Manolates Köyü'nü mutlaka görmelisiniz. Dağın zirvesinde yer alan bu küçük köy sizleri mutlaka çok etkileyecektir. Samos Adası'nın en iyi lokantası ise hiç şüphesiz Stella'dır.

 

Kos Adası ve Özellikleri

Kos Adası; Yunan adalarının en büyükleri arasında bulunmaktadır. Bodrum'a oldukça yakındır. Kos Adası'na günübirlik veya bir gece konaklamalı olarak gitmek istiyorsanız firmamızı tercih edebilirsiniz. Kos Adası'nda gitmeniz gereken yerlerin başında Asklepion gelmektedir. Burada, Roma Hamamı, Apollon Sunağı ve tarihi tapınak bulunmaktadır.

 

Bunun dışında, Kos Adası'nda mutlaka görülmesi gereken yerler arasında Hipokrat Ağacı, Yel Değirmenleri, Şövalyeler Kalesi ve tabiki eşsiz plajlar bulunmaktadır. Kos Adası'nda Yunan adaları denilince eğlence geceleri gelir. Bu eğlence gecelerine katılarak eğlenceli dakikalar geçirebilirsiniz. Bunun yanı sıra, 12 Ada turu yapabilirsiniz. Kos Adası'nda deniz ürünleri, meze çeşitleri, salatalar, ot yemekleri mutlaka denenmelidir. Ayrıca, Kos Adası'nda alışveriş yapmayı unutmamalısınız.

 

Midilli Adası ve Özellikleri

Midilli Adası; gitmesi en kolay olan Yunan adalarının başında gelmektedir. Ayvalık üzerinden rahatlıkla gidebilirsiniz. Bu noktada, firmamızın Midilli Adası için sunmuş olduğu turlardan ve hizmetlerden faydalanabilirsiniz. Midilli Adası; tam anlamıyla cennet gibi bir yerdir. Mytillini; bu adanın merkezidir. Burada, Agios Therapon Kilisesi'ni ve Midilli Kalesi'ni mutlaka görmelisiniz.

 

Ayrıca, Ermou Caddesi; Midilli merkezin en uzun caddesidir. Yeni Camii ve Midilli Arkeoloji Müzesi'ni mutlaka ziyaret etmelisiniz. Molivos kasabası; bilhassa turistler tarafından büyük ilgi gören bir kasabadır. Burada bulunan Molivos Kalesi'ni mutlaka görmelisiniz.

 

Midilli; Akdeniz mutfağının en güzel halini barındırmaktadır. Yemekler, en kaliteli zeytinyağıyla yapılmaktadır. Birçok deniz mahsulünün ve mezenin en kaliteli hali, Midilli'de bulunmaktadır. Midilli Adası'nın süt ürünleri oldukça lezzetlidir.

 

Et restoranları, ahtapot yemekleri ve peynirleri oldukça meşhurdur. Midilli Adası'nda eğlenmek için tavernaları tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, adada birçok bar bulunmaktadır. Ancak, aktif bir gece hayatının varlığından bahsetmek mümkün değildir. Tüm adalar hakkında detaylı bilgi almak için Ertürk Turizm olarak firmamızın sitesini inceleyebilirsiniz.