Sakız Adası Günübirlik Paket Turları

Sakız Adası Turları Günü Birlik Sakız Adası Tur Paketleri Ertürk Lines Güvencesi ve Tecrübesiyle...

 

İyi bir tatil için Sakız Adası turları başta olmak üzere Ege Adaları, ideal bir tercih olmaktadır. Sakız Adası'na uzun süreli tatil yapmaya gidebileceğiniz gibi günübirlik giderek harika bir gün geçirme şansına sahip olabilirsiniz. Bu noktada, özenle organize ettiğimiz sakız adası tur paketleri sizin için harika bir seçenek olacaktır.

 

Yaz ayları denilince güneş, kum, deniz üçlüsü gelir. Bilhassa bayram tatillerini bu üçlüyle değerlendirmek isteyebilirsiniz. Sayfamızdan tatil planınız için size uygun gün ve saatleri seçerek Sakız Adası paket tur programları arasında seçim yapabilirsiniz.

 

Yunanistan kapıda vize uygulamasıyla hiçbir sıkıntı yaşamadan bilhassa haftasonları Sakız Adası'na kaçamak yapabilirsiniz. Çeşme limanından kalkan feribotlar sayesinde kısa bir yolculuk sonrası, Sakız Adası'nı görme şansına erişebilirsiniz. İzmir'e iş için gelseniz bile Sakız Adası tur programı için bilet alarak boş gününüzde kendinize harika bir eğlence yaratabilirsiniz.

 

Sakız Adası hakkında hiçbir fikriniz olmayabilir. Bu noktada, Sakız Adası'nın Çeşme'nin batısında kaldığını bilmeniz gerekir. Sakız Adası'nın kuzey kısmını, Karaburun'dan görebilirsiniz. Sakız Adası turları veya Sakız Adası paket turları fiyatları ne kadar diye merak ediyorsanız bilhassa tur fiyatlarının oldukça uygun olduğunu bilmenizde fayda var!

 

Sakız Adası turları için kalkan feribotlar; Ulusoy Limanı'ndan kalkmaktadır. Ayrıca, limanın hemen yanında otopark bulunmaktadır. Ortalama yirmi dakikalık bir yolculuğun ardından Sakız Adası'na ulaşabilirsiniz. Sakız Adası'na gelmeden önce ve sonra uzun gümrük işlemlerini bekleyen topluluğu görmeye hazır olun! Sakız Adası'nda yoğun bir Türk ziyaretçi akını olduğu için bu duruma şaşırmamanız gerekir.

 

Limana gelir gelmez küçük bir sınır kapısı göreceksiniz. Sakız Adası turları, oldukça rağbet gördüğü için Sakız Adası'nın kalabalık olduğunu belirtmek gerekir. Bir başka deyişle, her yerde sıra beklemeye hazır olun! Adada gezmekten sıkılıp bir yerde oturup bir şeyler içmek istediğinizde bile sipariş için sıranın size gelmesi bir hayli zaman alabilir.

 

Sakız Adası'nın yoğun kalabalığından dolayı sokakların biraz dağınık olduğu söylenebilir. Ancak, sahiller, gerçekten çok temizdir. Sakız Adası'nın yerel sakinleri ise oldukça güleryüzlü ve iyi insanlardır. Hatta, birçoğunun Türkçe konuştuğunu görünce asla şaşırmayın.

 

Sakız Adası paket turları sayesinde bu adaya adım attığınız her dakikadan itibaren sakız ağacı göreceksiniz. Sakız üretiminin yüksek miktarlarda olmasından dolayı birçok bitkisel ürün üretimi de mümkün olmaktadır.

 

Sakız Adası Turu Hızlı Katamaran ile Gidiş Dönüş Bileti Gezi Rehberi

Bol oksijenin olduğu sabahın en tatlı saati saat 08:00 de Çeşme Limanında rehberimiz ile buluşuyoruz. Hızlı Katamaranımız Saat 09.00 da hareket ediyor. Check in işlemleri sonrası Gümrüğe giriş yapıyoruz ve yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolcuğun ardından Sakız adasına varıyoruz.

 

Gümrük işlemlerinin bitimi sonrası saat 11.45 e kadar serbest bir zaman dilimi olacak bu zamanda merkezi dolaşarak çarşı alışverişi yapabilirsiniz. Ayrıca kafelerde yunan kahvesini yudumlayabilirsiniz. Saat 11.45 de buluşma noktasından otobüse yerleşerek rehber eşliğinde turumuzun ilk adımlarını atıyoruz.

 

İlk durak tabi ki sakız ağaçlarının yoğun bulunduğu bölge olan MASTICHORIA ve ARMOLIA diğer adı (Seramik Köyü). Sakız ağaçlarının bolca oksijen yaydığı Mastichoria bölgesinde; Sakız Ağaçlarının bakımı, hasat ve mahsulü hakkında bilgi alacaksınız.

 

El seramikleriyle ünlü Armolia Köyünde ise dileyen yolcular yörede el işçiliği ile yapılmış çeşitli hediyelik eşyaları alabilir.

Sakız Adası Tur Rotamız Devam Ediyor

Sakız Adası PİRGİ KÖYÜ uğradığımız yerlerden biri; kiliseler ve aralarından 13. yüzyıldan kalma Bizans kilisesi St. Apostles, Dar sokaklar, siyah beyaz geometrik şekilleri ile kaplı eşsiz dış duvar ve dekorlu evleri - "xysta"; göreceksiniz buraları izlerken çok farklı bir atmosferde kendinizden geçmiş hissedebilirsiniz.

 

Turun seyrine göre rehberimiz köy meydanında bir kahve molası verebilir bu durumdan faydalanarak sizde o atmosferde kahvenizi keyifle yudumlayabilir veya adanın ünlü sakızlı gazozlarını deneyimleyebilirsiniz.

 

MESTA (LABİRENT KÖY); diğer uğradığımız egzotik bir köylerden biridir. Sakız adasının en eski köylerinden biri olan Mesta sağlam korunmuş taş evleri, dar ve üzerleri kemerlerle kapatılmış labirent sokakları olan sanki açık bir müzeyi andırıyor.

 

Köy eski zamanlarda korsan saldırılarından korunma amaçlı olarak Kale köy olarak inşa edilmiş bir yerdir. Giriş ve çıkış, sadece iki kapıdan yapılabilmektedir. Büyük ve önemli kiliselerden biri olan Taksiarkhi Kilisesi, köyün meydanında bulunmakta.

 

Mesta köyünü gezdikten sonra, öğle yemeği için bir liman kasabası olan Limenas’ a geçiyoruz. Burası bilinen küçük bir balıkçı kasabası olup denize sıfırdır. Restoranlar harika yemekleri leziz üğle yemeğinde deniz mahsullerinin tadına bakabilirsiniz.

 

Öğle yemeği sonrası dönüş için limana transferimiz gerçekleşmektedir.

Sakız Adası Turları İçin Fiyata Dahil Olan Hizmetler

  • ÇEŞME – SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN GEÇİŞLERİ
  • GÜNEY ADA TURU
  • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Sakız Adası Turları İçin Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

  • DEVLETE ÖDENEN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (50TL)
  • VİZE ÜCRETİ
  • ÖĞLE YEMEĞİ

 

Sakız Adası tur tatili için eklemek istediğimiz bir kaç şey. Sakız adasında görülmesi gereken yerlerden bir tanesidir Melek paşa çeşmesi. Sakız adasının merkezinde yer alan bu çeşme Yeni Çeşme ya da Mermer Çeşme olarak bilinmektedir. Osmanlı dönemi izlerini taşıyan bu çeşme 1768 yılında Sakız adalı Melek Paşa tarafından yaptırılmıştır. Çeşmeyi yaptıran Melek Paşa, Sakız Adası’nda yaşayan halk tarafından itibar görülen ve sevilen bir kişidir.

 

Çeşmede yer alan yazıtta bu çeşmeyi bu bölge halkının harı için yaptırdığına yönelik bir ibare yer almaktadır. Bu çeşme o kadar çok ünlüdür ki, Büyük İskender’in bu çeşme suyundan içerse eğer dirileceğine inanılır. Çeşmenin kuyusunda tatlı su aksın diyede şeker atılmış olduğu rivayetlerde bulunmaktadır.

 

Sakız Adası’nda irili ufaklı 66 köy vardır. Tarihte, bu köyler korsanlardan korunmak için kale şeklinde inşaa edilmiştir. Dolayısıyla bu köylere kale köyler diye de hitap edilmiştir. Bu köyler, oldukça küçük vadileri, iksir niteliğinde şifa verici baharatları, ortaçağ kale mimarisi ve rengarenk ince ve dar sokaklarıyla gelen ziyaretçilerini oldukça hayran bırakır.

 

Oldukça fazla sayıda ziyaretçiyi çekmesinde en önemli faktör Sakız Köyleri’nin evlerinin ve kiliselerinin dekorasyonunda kullanılan süslemeleridir. Cenevizliler döneminde getirilen bu çeşit süsleme stiline ksista yani çizik adı verilir. Bu eşsiz süslemenin oldukça güzel bir sistemi vardır; binalar ilk başta iyi bir kaplamayla kaplanır ardından siyah kum entegre edilir ve en son, henüz yumuşak iken, ustalar bu şekilde geometrik şekiller verirler.

 

Sakız Adası'nın köylerinden en meşhuru Armolia Köyüdür. Bu köy Sakız Adası’nın merkezine yaklaşık olarak 20 km uzaklıktadır. Seramikleriyle ünlü olan bu köyde seramik yapımı ve bununla birlikte seramik işlemeciliği aktiftir. Seramik atölyeleriyle ün kazanan bu köyde sürahilerden tutun vazolara, bardaklara ve fincanlara kadar tüm harika eserler burada yapılmaktadır.

 

Köyün meydanında 1744 yıllından kalma Agios Dimitrios’in resimleri ve ortaçağ anıtı olan Vretos Manastırı bulunmaktadır. Armolia Köyü’nde, Cenevizliler Mastihohoria’nın yönetim konağını kurmuşlardır.

 

Sakız Adası'nda Ne Yenir Ne İçilir? Yeme İçme Fiyatları

 

Sakız Adası paket turları seçimi yaparak Sakız Adası'na geldiyseniz günübirlik gezintinizde mutlaka bir şeyler yiyip içmelisiniz. Bu konuda, Sakız Adası'nın güzel alternatiflere sahip olduğunu söylemek gerekir.

 

Çeşme ve Alaçatı'ya kıyasla oldukça ucuzdur. Burada yiyeceğiniz Yunan yemekleri; Türk yemeklerine çok benzemektedir. Hatta, birçoğunun isminin bile aynı olduğunu fark edeceksiniz. Örneğin, Dolmades bildiğimiz dolma iken Caciki ise bildiğimiz cacıktır. Bunlara ek olarak; Greek salad yani bildiğimiz peynirli Yunan salatası, ana yemeklerin yanında oldukça iyi gitmektedir.

 

Sakız Adası'nda balıklar ve mezeler oldukça çeşitlidir. Burada yiyebileceğiniz balık çeşitleri; karides, kalamar, kefal, barbun ve ahtapot ızgara olarak geçmektedir. Kahvaltı etmek istediğiniz takdirde ise Türk kafelerinde olduğu gibi klasik kahvaltı tabakları önünüze gelecektir. Sakız Adası'nda alkol ve sigara fiyatları da oldukça uygundur.

 

Sakız Adası'nda bilhassa şehir merkezinde oldukça kaliteli restaurantlar bulunmaktadır. Chios Tzivaeri restaurant, Chios Greek Tavern Fish restaurant; hem kahvaltı yapabileceğiniz hem de ahtapot, karides gibi lezzetli balıkların tadına bakabileceğiniz yerlerdir. Bunun dışında, Sakız Adası'nda İtalyan restaurantları bulabilir, pizza ve makarna tüketebilirsiniz.


31.05.2020 - 31.05.2020
Günübirlik
45,0 € 'dan itibaren
06.06.2020 - 06.06.2020
Günübirlik
45,0 € 'dan itibaren
07.06.2020 - 07.06.2020
Günübirlik
45,0 € 'dan itibaren
13.06.2020 - 13.06.2020
Günübirlik
45,0 € 'dan itibaren