SAKIZ ADASI MOSTRA KARNAVALI GÜNÜBİRLİK PAKET

KİŞİ BAŞI SADECE 69€
 

PROGRAM DETAYLARI

  1. MOSTRA KARNAVALI 2024

   "APOKRIES KARNAVALI"
  Yunanistan' ın Kuzey Doğu Ege adaları arasında yer alan, Çeşme yarımadasının tam karşısında bulunan, Homeros' un adası SAKIZ ADASI, Fenikelilerden gelen orjinal adıyla "Chios Adasının" en önemli karnavallarından Thymiana köyünde ki MOSTRA KARNAVALI bu sene 17 Mart' ta gerçekleşecek. Ada halkının üç ay önceden hazırlanmaya başladığı bu festivalde, size keyif alacağınız bir program hazırladık.
  Sabah 09.20 'da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız SADECE 20 DAKİKA sonra Sakız Limanına ulaşmaktadır. Gümrük işlemlerinin ardından serbest zamana sahipsiniz. Rehberimizin belirteceği saatte (yerel saat ile 10:30) Ertürk sakız ofisimizde buluşup, karnavalın gerçekleşeceği Thymiana köyüne gitmek üzere yola çıkacağız.
  Thymiana, kırmızı dekorasyon taşı ile ün yapmış, Sakız Adasının büyük ve güzel köylerinden biridir. Merkezinde ki Agios Efstritos Kilisesi karnavalın merkezlerinden biridir. Mostra ' nın karnaval tarihi asırlar öncesine, Ortaçağ' a, korsanların Ege de kol gezdiği zamanlara dayanmaktadır. Şehre yakın bir köy olan, Thymiana' lıların eğlendikleri bir Pazar günü, korsanlar adaya saldırmıştır. Korsanların geldiğini öğrenen halk, sık sık maruz kaldıkları korsan saldırılarından bıkmıştır, eğlencenin verdiği coşku ile korsanlarla savaşacak cesareti toplayarak, onlarla mücadele etmişlerdir. Köylüler bu kez korsanları yenmiş, savaşın gali olmanın verdiği heyecanla korsanları orada Mostralamışlardır; yani asmışlardır. Ve her sene olanların unutulmaması için, birlik ve beraberliği temsil eden bu anlamlı gün kutlanmaya başlanmıştır. Mostra günü; ada halkı ve özellikle Thymiana' lılar, Ortaçağ' a ait kıyafetler ile her türden kostümün ve maskenin kullanıldığı eğlenceli bir panayır olarak, çeşitli ikramların yer aldığı yerel bir bayram havasında kutlanmaktadır. Özellikle korsanlarla ada halkının mücadelesinin canlandırıldığı "Talimi" olarak adlandırılan Halk oyunları, karnavalın en eğlenceli bölümlerindendir. Konuksever Sakız adası halkının, daha eğlenceli hale getirdikleri bu karnavalı hep birlikte seyredecek, yemek molasını da bu köy meydanında vereceğiz. Rehberlerimizin belirteceği buluşma saatinde(yerel saat ile 15:00) ise otobüslerimiz dönüş için hareket edip, katamaranımızın hareket saatinden en geç yarım saat önce Sakız limanına geri geleceğiz. Çeşme ye doğru hareket saatimiz Yunanistan saati ile 16:30 dur. Özenle ve titizlikle hazırladığımız programımızda bizlerle beraber olduğunuz için mutlulukla, bir başka programımızda görüşmek üzere ayrılacağız.
 1.  
MOSTRA KARNAVALI KATAMARAN DAHİL KONFOR PAKETİ

Paket Tur

NAKİT

YETISKIN

65€

COCUK (6-12 YAŞ ARASI)

60€

BEBEK (0-6 YAŞ ARASI) 

25€

   

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ÇEŞME – SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN GEÇİŞLERİ
 • MOSTRA KARNAVALINA GİDİŞ DÖNÜŞ TRANSFERLER

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • DEVLETE ÖDENEN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (150 tl)
 • ÖĞLE YEMEĞİ

 

MOSTRA KARNAVALI EKONOMİK FIRSAT PAKETİ
 

YETİŞKİN ÜCRETİ : 50€  / ÇOCUK ÜCRETİ 45€
 

Fiyata dahil olan hizmetler: Gidiş dönüş FERİBOT Bileti / Mostra Karnaval transferi 

 

 

ÖNEMLİ

Yurtdışı gezilerinde en az 3 ay geçerli pasaport olması mecburidir. ( Dönüş tarihi itibarı ile) Yolcularımızın geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekmektedir. Yeşil pasaportlarda "süre uzatılması" Yunan makamlarınca kabul edilmemektedir.


DİĞER PAKETLER