Sakız Adası Sağlık Hizmetleri

Yunanistan için gerekli hiçbir aşılama yoktur, bununla birlikte tetanos ve çocuk felci aşılarının zamanında olunduğundan emin olunmalıdır. Seyahat sigortanızı almayı unutmayınız, bu şekilde ciddi hastalık veya kaza durumunda güvence altında olursunuz.

Eğer yazın gelirseniz, yakıcı sıcaklıklara hazırlıklı olmalısınız: Güneş-koruması, güneş gözlükleri ve bir şapka getiriniz. Musluk suyu genellikle güvenlidir ama şişe suları kolaylıkla bulunabilir ve içmek için daha iyidir. Lokanta yemekleri genellikle güvenlidir.

ABD vatandaşları SAĞLIK SİGORTASI: ABD, sağlık sigortası, Birleşik Devletlerin dışında her zaman geçerli değildir. ABD tıbbi bakımı ve Medicaid programları, Birleşik Devletlerin dışında tıbbi hizmetler için ödemeyi sağlamamaktadırlar. Doktorlar ve hastaneler çoğunlukla, sağlık hizmetleri için hemen nakit ödemesini beklemektedirler. Tıbbi bakım gereken denizaşırı sigortasız yolcular, önemli zorluklarla karşılaşabilirler.

Kendi sigorta şirketinizden sigortanızın tıbbi evakuasyon (tahliye) dahil denizaşırı ülkede uygulanıp uygulamadığını, kapsamının yeterliliğini kontrol ederek, doğrulayınız. Ciddi tıbbi problemler hastaneye yatırmayı ve / veya Birleşik Devletlere tahliyeyi gerektirir, bu 10 bin dolara mal olabilir. Ödemenin, denizaşırı hastane veya doktora yapılacak olup olmadığı veya yaptığınız masrafların daha sonra size ödenecek olup olmadığını araştırınız. Bazı sigorta poliçelerinde, psikiyatrik tedavi ve ölüm halinde geriye kalanların taşınması da kapsam içindedir.

Yurtdışında acil tıbbi durumlarda denizaşırı sigorta programları dâhil faydalı bilgiler, Konsolosluk İşleri Resmi Büro Bölümü Medikal broşüründe sağlanmaktadır.