Sakız Adası Kurban Bayramı Paketleri

 

2020 Kurban Bayramında Sakız Adası

Birinci gün

Sabah saat 08:00 de Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından hızlı katamaranımız saat 09:00 da hareket edecektir. sadece 20 dakika sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Sakız adası’ na varış.

Gümrük işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimiz yükleyip, Güney ada turuna başlıyoruz.
Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkanına sahip olacaksınız.

Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA;

Armolia;   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.

PYRGI;  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.

MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Dileyen yolcularımız ile akşam yemeği, canlı yunan müziği eşliğinde tavernada alınacaktır. (Ekstra)

 

                         

İkinci gün

BAYRAMA ÖZEL Ionussa  Adası  Turu    (Ekstra)

Adanın kuzeyinde bulunan Armatörler adası olarak da bilinen Oinousses (Iounussa) Ada Turu için rehberimiz eşliğinde otobüs ile hareket ediyoruz.

İlk durağımız Yel değirmenleri;

Adanın simgesi haline gelmiş 4 yel değirmenlerinin önünde fotoğraf çekimi için mola veriyoruz.

Ardından yolumuzun üzerinde bulunan İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı Homeros’ un ders verdiği,
Daskolapetra’ ya uğrayıp, bu özel ortamda kahve molası duruyoruz.

Adanın en meşhur balıkçı kasabası olan Lagada’ ya gidiyoruz. Bizi hazır bekleyen tekneye binerek, Oınousses adasına doğru yola çıkıyoruz. Keyifli bir deniz yolculuğu ardından adaya varıyoruz. Ünlü Kaptanlar Müzesini ziyaret ettikten sonra, serbest zamana sahipsiniz. Dileyen yolcularımız adanın sokaklarında dolaşabilir, dileyen yolcularımız ise denizin keyfini çıkartabilir.

Belirtilen buluşma saatinde ise öğle yemeği için serbest zaman alacağımız Lagada’ ya doğru yola çıkıyoruz. Taze deniz mahsullerinin bulunduğu bu balıkçı kasabasında adaya özgü lezzetleri deneyebilirsiniz. Yemeğin ardından merkeze hareket ediyoruz.

                        
 

Üçüncü gün

Sabah kahvaltısının ardından, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşma ve Bilinmeyen köyler ve Plaj Turu için otobüs ile hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler;
1.Kambos  – CİTRUS NARENCİYE MÜZESİ 
Turumuza Kambos da, Dünyanın tek Narenciye müzesinde ve Bergamot bahçelerinde başlıyoruz.. 
Sakız Adasının en etkileyici yerlerinden biri olan Kambos, Güzel kokulu narenciye bahçeleri ve eski malikâne evleri ile tanınır. Bu bölge «geleneksel yerleşim yeri» ilan edilerek koruma altına alınmıştır. Sakız Adası’nın Cenevizli veya yerli Aristokrat ailelerinin malikâneleri, Kemerli kapı ve pencereler, mermer kolonlu pasajlar, kocaman avlu kapıları ve küçük kemerler üzerine yaslanmış balkonlar, çakıl taşlarıyla kaplı avlular ve resimli tavanlar bu yerleşim yerine nadide bir güzellik kazandıran şeylerden bir kaçıdır.
2.Vessa Köyü
Orta çağdan kalma bir köy olup, günümüze kadar korunarak gelen; kapısı, sıkı yol ağı ve dar ve yüksek binalarıyla kuleleri andırmaktadır,
Köyün kiliseleri Pangia, Agios Dimitrios ve Panagia Petrousena olup ziyarete kapalıdır, Panagia Petrousena köyün sakinlerine göre Sakız Adasının en eski kilisesidir.  Günümüze hiç bozulmadan gelen bu köyü unutamayacaksınız.
3.LİTHİ de yemek ve plaj molası
Küçük  bir balıkçı köyü olan ve balıkçıların günlük yakaladığı balıkları ikram ettikleri, masanızdan kalkıp yemek molası süresince denize girebileceğiniz bir köy olan Lithi  de öğle yemeği için serbest zaman. Turunuzun ardından merkeze transferiniz gerçekleştirilecektir.

                        

 

Fiyata DÂHİL OLAN Hizmetlerimiz                                                 DÂHİL OLMAYAN Hizmetlerimiz

Gidiş dönüş Hızlı Katamaran Bileti                                                 Vize ücreti

Liman otel liman transferleri                                                           Öğle yemekleri Ve Taverna(30€)

Tercih edilen otelde konaklama/Kahvaltı                                       Şehir vergisi

Güney Ada Turu                                                               

Türkçe rehberlik Hizmeti ve Ertürk Turizm refakati         

 

2020 SAKIZ ADASI KURBAN BAYRAMI PAKETLERİMİZ

2* Diana Hotel(Merkez)

99.€ (1 gece)

136.€ (2 gece)

94.€ (1 gece)

126.€ (2 gece)

119.€ (1 gece)

176.€ (2 gece)

       0-4: 3.€ (liman vergisi)

4-12: 55.€(1 gece)

4-12: 73.€(2 gece)

 


4* Chandris Hotel (Merkez)

 

119.€ (1 gece)

175.€ (2 gece)

115.€ (1 gece)

167.€ (2 gece)

159.€ (1 gece)

251.€ (2 gece)

          0-4: 3.€ (liman vergisi)

 4-12: 69.€(1 gece)

 4-12: 89.€(2 gece)

 

*KONAKLAMA / AÇIK BÜFE KAHVALTI
* GİDİŞ DÖNÜŞ HIZLI KATAMARAN BİLETİ
* SEÇECEĞİNİZ
1 GÜN ADA TURU
*TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
*LİMAN OTEL TRANSFERİ

DAHİLDİR.

 

 


                                                                     Ekstra Seçebileceğiniz  Ada Turlarımız: 
Bilinmeyen Köyler ve Plaj Turu 25€
Kuzey Turu  (Ionusses Adası Turu ) Dahil 30€ 

 

 


26.10.2019 - 28.10.2019
2 Gece Konaklamalı
99,0 € 'dan itibaren