Midilli Adası Konaklamalı Paketler

MİDİLLİ ADASI PAKETİ

* Bu bir tur programı olmayıp, "Pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde" sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.
               

1. Gün
Ayvalık - Midilli Adası
 
09.00 da hareket edecek olan feribot için 08.00 de Ayvalık Limanda hazır oluyoruz. Check in işlemlerimizi limanda ki ofiste tamaladıktan sonra gümrüğe geçebiliriz. Gümrük kontrollerinden sonra feribota binebiliyoruz. Yaklaşık 90 dakika sürecek keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Midilli adası bizi tüm güzelliğiyle karşılıyor. Uzonun başkenti Midilli. Midilli adası, Yunanistan’ ın en büyük üçüncü adasıdır. Merkezi Mytilene olup, esas ismi Lesvos( Lesbos ) dur. Midilli gümrüğünden çıkış yaptıktan sonra serbest zamana sahipsiniz. Dilerseniz valizlerinizi otele bırakıp, adanın merkezinde alışveriş yapabilir, dilerseniz birbirinden güzel kafelerde meşhur greek coffe veya frappe'leri tadına bakarak dinlenebilirsiniz. Diğer yunan adalarının kurak olmasına rağmen, ormanlık olan Midilli adasına Zümrüt ada yakıştırması çokça yapılmıştır. Zeytin ağacı yönünden çok zengindir. Ayrıca suyunun güzel olmasından dolayı en iyi Uzo Midilli adasında üretilmektedir. Bu yüzden Uzonun başkenti olarak bilinir. 
Özellikle yaz aylarında artan tatilci sayısı ile canlanan ada hayatı; başta Vatera, Petra, ve Skala Kallonis gibi birbirinden güzel koylarıyla ünlü. Merkezde bir plaj tercih etmek isterseniz "Tsamakia" iyi bir tercih olacaktır.Muhteşem Anaksos, kesinlikle görülmeye değer bir plaj, kuzey kısmında.


Konaklama tam merkezde ki 4* Bluesea otelde yapılacaktır. 
Akşam yemeği için adanın birbirinden lezzetli deniz mahsullerini denemenizi, sahil boyunda ki tavernalarda uzoların tadına varmanızı, en önemlisi de kesinlikle doyasıya eğlenmenizi öneriyoruz :)

Ne Yiyelim...? 
*** "Kaldırimi Tavern" ; en ünlü tavernalardandır. Tam merkezde.  Adından da anlaşıldığı gibi kaldırım anlamına gelmektedir, sokak arası salaş bir yer. Lezzet ise muhteşem. Özellikle şarap soslu ahtapotu çok ünlü.
*** Yine merkezde ki (sahil boyunun en sonunda) "Şişman Jimmy’ nin Yeri" ise sahilde denize sıfır. Bazı akşamlar canlı yunan müziği de olmaktadır. Canlı istiridyeyi kesinlikle deneyin. Üzerine limon sıkıp yiyebiliyorsunuz. İlginç bir o kadar da lezzetli bir deneyim olacaktır. 

*** Geceleri bar çıkışı yenilen Krep ise; türkiye de olmamasından dolayı "inanılmaz" hoşunuza gideceğini düşünüyoruz..! Bu konuda iddialıyız...! :)
 

2. Gün
Midilli Adası - Ayvalık

Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve adanın birbirinden ünlü plajlarında denizin keyfini çıkarmak içintam gün serbestsiniz. Görmeden dönmeyin diyeceğimiz yerlerin başında Molyvos – Plomari ve Petra gelmektedir. Molyvos da unutulmaz resimleri yakalayıp, keyifli anlar geçirebilirsiniz.
Şehrin alışveriş için ana caddesi – çarşısı ise Ermou. Sahil yoluna paralel bir cadde. 
Papados'ta bulunan Zeytin yağı fabrikası görülmeye değer. Vaktiniz varsa kesinlikle uğrayın diyoruz.
Ayrıca Midilli, Barbaros Hayrettin Paşa’ nın da doğum yeridir. 
Yine en önemli köylerden biri de; Sigri - en ünlü noktası  ise Taşlaşmış Orman... “Petrified Forest Park”  okunu takip ederseniz bu "Dünyada ki tek Fosil Orman" a ulaşabilirsiniz.Volkanik bir bölge olduğundan Sigri de bitki örtüsü yok.  Köyde ki Jeoloji müzesini görmeden dönmeyin.

Neler Almalıyız...?
Mandamos köyünden adaya özgü Ladotiri peyniri, 
Uzo fabrikasından Barbaryanni ( mavi olan türkiyede ki rakıya tat olarak en yakını, tercih sebebi olabilir. ) buzdolabında saklamayın, kristalleşebilir. Ayrıca marketlerden küçük uzolu şekerlemeler alabilirsiniz. 
Midilli balı ünlüdür, saflığı garanti. Seviyorsanız, almadan dönmeyin.
Deniz tuzu sevenler, bu adada rahatlıkla iyi kalite bulabilir
Feribot kalkış saatinden en geç 1 saat önce limanda hazır olup, gümrük kontrollerinden sonra Bodrum' a dönmek üzere yola çıkıyoruz. 

               4* BLUESEA HOTEL   (Merkez)

 

 

  Oda Tipi

 DBL Oda da Kişibaşı

3. Kişi Farkı  

Single  Oda 

4-12 yaş Çocuk

 
01/01 - 15/06              

66€ Deniz Manz.

45€ Deniz M.

86€ Deniz M.

25€

16/06 - 15/09

78€ Deniz Manz.

46€ Deniz M.

99€ Deniz M.

26€ 

16/09 - 31/12

66€ Deniz Manz.

45€ Deniz M.

86€ Deniz M.

25€
 

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler                          Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

AYVALIK MİDİLLİ FERİBOT BİLETİ                Vize Ücreti ve Çıkışharcı(15tl)

4* BLUESEA OTELDE 1 GECE                      Şehir vergisi ve otel transferi 
KONAKLAMA / KAHVALTI