KOS ADASI PAKETİ

* Bu bir tur programı olmayıp, "Pakete dahil olan hizmetler çerçevesinde" sizlere önermiş olduğumuz bir gezi rehberidir.
               

1. Gün
Bodrum(Cruise Port) - Kos Adası
 
09.00 da hareket edecek olan feribot için 08.00 de Bodrum Cruise Port Limanda hazır oluyoruz. Check in işlemlerimizi limanda ki ofiste tamaladıktan sonra gümrüğe geçebiliriz. Gümrük kontrollerinden sonra feribota binebiliyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek keyifli bir deniz yolculuğu sonrası Kos adası bizi tüm güzelliğiyle karşılıyor. Kos gümrüğünden çıkış yaptıktan sonra serbest zamana sahipsiniz. Dilerseniz valizlerinizi otele bırakıp, adanın merkezinde alışveriş yapabilir, dilerseniz birbirinden güzel kafelerde meşhur greek coffe veya frappe'leri tadına bakarak dinlenebilirsiniz.  Kos Adası'nı araba ile gezerseniz adanın önemli kısımlarını 1 gece konaklayarak bitirebilirsiniz. Yollar genelde tek yön. Merkezden çok uzaklaşmayacağım derseniz, buggy (böcek anlamında) diye bir araç var eğlenceli. Merkezde gezilecek yerleri panoramik olarak gösteren mini trene binmek de ilk aktivite olabilir.
Konaklama tam merkezde ki Kos - KostaPalace otelde yapılacaktır. 
Akşam yemeği için adanın birbirinden lezzetli deniz mahsullerini denemenizi, sahil boyunda ki tavernalarda uzoların tadına varmanızı, en önemlisi de kesinlikle doyasıya eğlenmenizi öneriyoruz :) 

Ne Yiyelim...??
***Kos ta bekri meze mutlaka yemelisiniz, pek çok restoranın menüsünde bulunan BEKRİ MEZE; tavuk ya da domuz etinden yapılan, bol biberli bir çeşit et yemeği.
***Stifado; arpacık soğanla yapılan et yahnisi , safranlı pilavla servis ediliyor. Sunset restorantta yiyebileceğiniz Kos Town’da Lambi denilen semtte. Yani buraya ulaşmak için merkezden biraz yürümeyi göze almanız gerekiyor. Ama inanın bulacağınız lezzetler bu zahmete değecek.
****Youvetsi; kuzu etinin domatesli biri sosla pişirilmesi ve arpa şehriyesiyle beraber bir güveçe konulup üzerine Kefalotyri peyniri eklendikten sonra fırınlanmasıyla yapılan bir yemek. Tarifinden de anlaşılabileceği gibi sıcak bir yaz günü için biraz ağır ama mükemmel bir lezzet.
2. Gün
Kos Adası - Bodrum(Cruise Port)
 
Otelinizde yapacağınız sabah kahvaltısının ardından çevre gezileri ve adanın birbirinden ünlü plajlarında denizin keyfini çıkarmak içintam gün serbestsiniz. Merkezden ayrılıp plaj bölgelerine geçmek isterseniz Tigaki Köyüne geçebilirsiniz. Merkeze olan mesafesi araçla 20dk. Ama aracınız yoksa Elefheria Meydanından kalkan otobüslerle ulaşım sağlamak mümkün. Tigaki köyünün plajı bembeyaz kumlarla kaplı ve çok temiz.Görmeden dönmeyin diyeceğimiz yerlerden biri hani şu yemini ile meşhur, tıbbın babası. Hipokrat meydanında ki koca ağaç, Hipokrat' ın ağacını görmeden orada bir kahve içmeden dönmeyin. Yine Kos merkezdeki agora kalıntısı ise tam bir açık hava müzesi, yine buradaki arkeoloji müzesini de ziyaretinize dâhil edebilirsiniz.
Feribot kalkış saatinden en geç 1 saat önce limanda hazır olup, gümrük kontrollerinden sonra Bodrum' a dönmek üzere yola çıkıyoruz. 

               3* KOSTAPALACE HOTEL   (Merkez)

 

 

  Oda Tipi

 DBL Oda da Kişibaşı

3. Kişi Farkı  

Single  Oda 

2-12 Yaş arası Çocuk

 
01/03 - 31/05              

46€ Standart  
54€ Deniz M

41€StandartOda
 4
5€Deniz M  

  56€ Standart 
82,5€ Deniz M   

28,5€ Standart
32,5€ Deniz

 01/06 - 30/06
13/09 - 30/09

59€ Standart 
66€ Deniz M

51€ Standart 
54€ Deniz M

73€ Standart

107,5€ Deniz M    

 

38,5€ Standart 
41,5€ Deniz

 01/07 - 15/07
21/08 - 12/09

74€ Standart
82,5€ Deniz M

62,5€ Standart 
65€ Deniz M

94€ Standart Oda
140€ Deniz

16/07 - 20/08 86€ Standart 
95€ Deniz M
72€ Standart 
74€ Deniz M
117,5€ Standart
165€ Deniz 
59,5€ Standart
61,5€ Deniz
 

   Fiyata Dahil Olan Hizmetler                         Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

BDORUM - KOS FERİBOT BİLETİ                Vize Ücreti ve Çıkışharcı(15tl)

KOSTAPALACE OTELDE 1 GECE                Şehir vergisi ve otel transferi 
KONAKLAMA / KAHVALTI