29 Ekim’ e ÖZEL      
      SAKIZ(1)-SAMOS(1)ADASI TURU

BİRİNCİ GÜN 26/10/2019  Çeşme - Sakız

Sabah saat 08:30 da Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından hızlı katamaranımız saat 09:30 da hareket edecektir. Sadece 20 dakika sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Sakız adası’ na varış.

Gümrük işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimiz yükleyip, Güney ada turuna başlıyoruz.
Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkânına sahip olacaksınız.
Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA;
Armolia;
   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.
PYRGI;
  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta'ya geçiyoruz.

MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta’ nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından, otelimize transferimiz gerçekleşecektir. Konaklama tam merkezde ki 4* Chandris Hotelde yapılacaktır.

 Belirtilen saatte rehberimiz ile lobide tavernaya gitmek üzere buluşuyoruz. Akşam yemeği canlı yunan müziği eşliğinde tavernalarında alınacaktır.

 

İKİNCİ GÜN 27/10/2019  Sakız - Samos

Otelde alınacak kahvaltı ardından, bizi bekleyen aracımız ile Sakız limanına transferimiz gerçekleşecektir. Sabah 09.30’ da hareket edecek olan feribot ile Sakız’dan Samos’ a yolculuğumuz başlıyor. Yaklaşık 2,5 saat sürecek deniz yolculuğumuzun ardından Saat 12.00 da Samos’ un Vathi limanına varıyoruz. Ardından serbest zamana sahibiz. Serbest olduğunuz bu zamanda adanın tam merkezinde ki sahil boyunda kafelerde uzo – frappe – geleneksel lezzetleri deneyebilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.  Konaklama tam merkezde ki 3* Samos City hotel de olacaktır. Akşam yemeği için serbestsiniz. Sahil boyunda ki birbirinden güzel tavernalarda deniz ürünlerinin tadına bakıp, uzo içerek ile keyifli bir akşam yaşayacaksınız.

 

ÜÇÜNCÜ GÜN 28/10/2019  Samos - Kuşadası

Otelde alacağımız kahvaltının ardından ada turumuza başlamak üzere lobide belirtilen saatte buluşuyoruz.  Check out işlemlerimizi tamamlayıp, rehberimiz eşliğinde turumuza başlıyoruz.
Ada turumuza başladığımızda ilk durağımız Koumeradai;

Pythagorion’un 13 kilometre batısında 300 metre rakımda kurulu şirin bir dağ köyü olan Koumeradai’ den başlıyoruz turumuza. Karvounis Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan köy eskiden zengin ailelere ev sahipliği yapmış. Zamanın acımasızlığıyla yıpranmış olsa da hala geçmişin ihtişamını görebiliyorsunuz.

Adını Koumaria(çilek ağacı)’ dan alan köy Güzel klişelerini gezebileceğiniz , el işi seramikleri ve kumaşlarıyla da ünlü.

İkinci durağımız ise Pirgos;

Amphilissus nehrinin yanında Karvounis Dağı’nın eteklerine kurulmuş bir diğer dağ köyü olan Pirgos temiz havası ve doğasıyla cezbediyor. Organik ve yöresel tarım ürünleriyle büyük bir ekonomik gelir elde eden Pirgos çevresindeki köylerin de kaynağı durumunda. Bal ,zeytinyağı ,kaliteli şarap ve kereste ihraç eden köy Samos’ un en büyük köylerinden biri.

Restore edilmekte olan eski değirmenleri, Pitoresk taş evleri, ‘sachnisi’ olarak bilenen cumbaları, dış merdivenleri ve çiçeklerle donatılmış sokaklarıyla Pirgos’ u geride bırakıp bir sonraki durağımıza ilerliyoruz.

Marathokampos; Samos’un Güneybatısında,Kerkis Dağı’nın eteklerine kurulmuş Marathokampos ,zeytinyağı ve sabun üretimiyle ünlü. Şimdilerde balıkçılık,  tarım ve turizm ile geçimini sağlayan halk eskiden Yunanistan ve dış ülkelere denizci ihraç edermiş. Dar kaldırımlar, taş evler ve çeşmeler, geleneksel kemerli yapılar, birbirinden güzel kiliseler ve Kalomoiris festivaline ev sahipliği yapan geniş meydanlar karşılar sizi Marathakampos’da.

700 metre yüksekliğe kurulmuş Panagitsa manastırı, Kakoperato, St.George manastırları ve ünlü filozof Pitagor’ un düşmanlarından kaçıp saklandığı Pythagoras mağarası da yine burada ziyaretçilerini ağırlamakta.

Karlovassi; Yeşille mavinin buluştuğu, doğal güzelliğiyle büyüleyen ve adanın en ünlü yerleşimlerinden biri olan Karlovassi adanın kuzeybatısına kurulmuştur.
Liman, körfez, eski, orta ve yeni bölümlerinden oluşan yerleşime ada halkı Yunanca çoğul haliyle Karlovasia demektedir. Terkedilmiş köşkler, eski fabrikalar ve zengin kiliselerin ayakta kalan izleri geçmişte deri imalatıyla zenginlik kazanan Karlovassi’ nin simgeleridir. Adanın en eski mabedi olan 11.Yy’dan kalma Metamorphosi Şapeli ve Profitis Elias Manastırı önemli dini yerlerdir.

Rotamızın en önemli duraklarından Manolates; Seramik ve takı tasarımcılarının köyü Manolates.

Adanın Seferihisar’a bakan tarafında, Çınar ormanının içinden kıvrılarak çıkılan bir yolla varıyoruz köye. Araç ve otobüslerin girmediği köyde yokuş ve merdivenler sizi her adımda bir başka sürprizle buluşturuyor. Bu yüksek rakımlı sanatçı köyünden gümüldür sahillerini kuşbakışı izlemek ve nefes kesen manzaraya karşı uzonuzu yudumlamak nadir yaşayacağınız deneyimlerinden biri olarak anılarınızda kalacak.

Kokkari; Zeytin, Çam ağaçları ve üzüm bağlarının arasında, küçük soğan anlamına gelen adını aldığı ve bolca yetişen soğan tarlalarıyla bezenmiş Kokkari’ deyiz. Zengin bitki örtüsü, berrak suları ve uzun kumsalların her yıl binlerce turisti ağırladığı Kokkari aynı zamanda adanın Turistik merkezlerinden de biridir. Sansasyonel gece hayatıyla meşhur olan Kokkari aynı zamanda surf sporuyla ilgilenenler için de bir çekim noktası.

Merkeze dönüş ve Vathi… Adanın başkenti ve en büyük yerleşim yeri olan Vathi’de sıra. Dünya’ nın en özel doğal limanlarından biri olan Vathi ada toprağının en derin noktasına kadar sokulan bir koya kurulmuş. 9,000 nüfuslu yerleşimde çok sayıda otel,kafe restoran ve mağaza bulunmakta. Agios Spyridonos, Agios Ioannis ve Nikolaos kiliseleri güzellikleriyle adanın en önemli mabetleri arasında gösterilmekte. Ano Vathy yani eski Vathy olarak anılan şehrin eski yerleşim yeri otantik yapılarıyla bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Dünyaca ünlü 5 metre yüksekliğindeki mermer Kouros heykeline ev sahipliği yapan Vathi Arkeoloji Müzesi içinde sergilenen özel parçalarla tarih sevenlerin uğrak noktalarından biri. Turumuzun ardından Kuşadası’ na dönmek üzere unutulmaz anlar yaşayarak limana doğru hareket ediyoruz. Gümrük işlemlerimiz tamamlandıktan sonra, Kuşadası limanında bizi bekleyen aracımız ile İzmir’ e doğru hareket ediyoruz.

 

 

 

 

 

Dates:

26 / 28.10.2019

From:

ERTURK LINES

Subject:

SAKIZ SAMOS ADASI TURU 2 GECE 3 GÜN

 

            4* Chandris HOTEL(Sakız)                               Blue Star Ferries   (Sakız – Samos)                               3* Samos City HOTEL (Samos)

               

 

 


DBL Oda da kişi başı


3.Kişi Farkı


SNG Oda


4/12 yaş Çocuk


0/4 yaş Bebek

Sakız(1)
Samos(1)

199 €

195 €

259 €

99 €

5 €

 

 

           

       FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

 

  • Çeşme-Sakız Hızlı Katamaran bileti
  • Sakız 4*Chandris Hotel(1 gece) Konaklama-Kahvaltı
  • Sakız - Güney ada turu ve Rehberlik hizmeti
  • 1 gece Taverna da alınacak yemek / limitli içki
  • Otel – Sakız Liman transferi
  • Sakız - Samos Feribot bileti(Pullman)
  • 3* Samos City Hotel(1 gece) Konaklama-Kahvaltı
  • Samos Ada Turu ve Türkçe rehberlik hizmeti
  • Samos - Kuşadası Feribot bileti
  • Kuşadası – Çeşme transferi

 

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR;

 

*Vize ve yurtdışı çıkış harcı

* Öğle yemekleri ve 1 gece akşam yemeği

*Mini bar harcamaları ve şahsi harcamalar

 

 

 

 

 

 

 

 


26.10.2019 - 28.10.2019
2 Gece Konaklamalı
199,0 € 'dan itibaren