TÜM TURLAR VE TAVERNA DAHİL

26/10/2019 Cumartesi

Sabah saat 08:30 da Çeşme Ulusoy limanında buluşuyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından hızlı katamaranımız saat 09:30 da hareket edecektir. Yaklaşık 20 dakika sürecek keyifli bir yolculuğun ardından Sakız adası’ na varış.

Gümrük işlemleri ardından bizi bekleyen aracımıza valizlerimiz yükleyip, yürüyerek yapılacak çarşı info gezisi ve şehir tanıtım turumuza başlayacağız.

Osmanlı Mezarlığı, Türk Mahallesi, Kale, Camii, Vunaki Meydanı görülecek yerler arasında gelmektedir.
Turumuzun ardından rehberimizin belirteceği noktadan Güney ada turuna başlıyoruz.
Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkânına sahip olacaksınız.

Rehber Eşliğinde ve Otobüsle hareket ettikten sonra Aşağıdaki Köylere Turumuz başlar.

Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA;

Armolia;   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü.

PYRGI;  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta' ya geçiyoruz.

MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta’ nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından otelimize transferimiz gerçekleşecektir.

Akşam yemeği canlı yunan müziği eşlinde taverna da alınacaktır. Adaya özgü tatlar ve taze deniz mahsullerinin tadına varacaksınız. Canlı yunan müziği eşliğinde unutulmaz keyifli bir gece olacaktır.27/10/2019

Sabah kahvaltısının ardından, rehberimizin belirteceği saatte lobide buluşma ve Orta Batı Ada Turu için otobüs ile hareket ediyoruz. Göreceğimiz yerler;
• Nea Moni Kilisesi -11 yy’ dan kalma Manastır,
• Anavatos -Terkedilmiş Antik Köy,
• Avgonima -Ortaçağ Antik Köy, adaya hakim tepede muhteşem manzaraya sahip restoranda öğlen yemeği için serbest zaman… Kesinlikle denemenizi önerdiğimiz meşhur lezzetleri ise; Oğlak - keçi tandır, köye özgü horozlu spagetti, taze ev yapımı yoğurt üzerine reçel...! Turumuzun ardından otele transferimiz gerçekleştirilecektir.


28/10/2019

Sabah kahvaltısının ardından, serbest zamana sahipsiniz. Sahil boyunda ki kafelerde vakit geçirebilir, merkezde ki çarşı da alışveriş yapabilirsiniz.

Katamaran dönüş saati 18.00 olup, en geç 17.00 de Sakız limanında buluşuyoruz. Gümrük işlemlerinin ardından Çeşme ye dönmek üzere yola çıkıyoruz.


26.10.2019 - 28.10.2019
2 Gece Konaklamalı
159,0 € 'dan itibaren