MİDİLLİ(1)-SAKIZ(1)ADASI TURU
BİRİNCİ GÜN 26/10/2019

Ayvalık Limanına hareket etmek üzere saat 05.00 de İzmir Atatürk lisesinin önünde buluşuyoruz. Otobüs ile keyifli bir yolculuğun ardından, 08.00 de Ayvalık limanına varmış olacağız. Gümrük işlemlerinin ardından 09.00’ da feribot ile Midilli’ ye doğru hareket ediyoruz. Yaklaşık 45 dakika sürecek deniz yolculuğundan sonra Midilli adasına varıyoruz.
Gümrük işlemleri tamamlandıktan sonra, yürüyerek yapılacak şehir turumuza başlıyoruz.
Şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında gezi, alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Cami ve Türk hamamı gibi merkezde ki tarihi eserlerin tanıtılmasından sonra çarşıda öğle yemeği için serbest zamana sahipsiniz.  Burada verilen serbest zamanda; adaya özgü çeşitli peynir, sakız, Uzo gibi ürünlerin tadına bakabilir, dilerseniz alışveriş yapabilirsiniz.

Konaklama tam merkezde ki 3* Blue Sea Hotelde yapılacaktır.

Akşam yemeği için belirtilen saatte lobide buluşup, sahil şeridinde ki Tavernamıza doğru yürüyoruz. Akşam yemeği, canlı yunan müziği eşliğinde adanın en ünlü tavernası Şişman Jimmy’ nin yerinde alınacaktır.

 

İKİNCİ GÜN 27/10/2019

Otelde alınacak kahvaltı ardından, 10.00 Thermi şehri üzerinden adanın kuzeyine doğru hareket ediyoruz. Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından; manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’ a varış.
Köyde sadece Ortodoks âlemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan “Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi” ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak, daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce, manastır avlusundaki kafeterya da ballı yoğurt ve lokma molası…

Ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek, adanın kuzey ucu Molivos' a varıyoruz.
Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı camileri, çeşmeleri ve cumbalı evlerin süslediği Molivos' un, arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından, öğle yemeğimiz için mola verilecektir.  Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo ile geleneksel lezzetleri tatma keyfi sizleri bekliyor... Molivos turumuzdan sonra Petra sahili, Kaloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikâyeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varış.
19.00 da hareket edecek Sakız feribotumuz için en geç 18.30 da Midilli limanında hazır bulunuyoruz. Yaklaşık 3 saat süren deniz yolculuğumuzun ardından, 22.00 de Sakız adasına varıyoruz. Limanda bizi hazır bekleyen aracımız ile otele transferimiz gerçekleşecektir.

Geceleme tam merkezde ki 4* Chandris Hotelde yapılacaktır.

 

ÜÇÜNCÜ GÜN 28/10/2019

Otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra, belirtilen saatte lobide Güney ada turumuza başlamak üzere hazır bulunuyoruz.

Zamanınızı en ekonomik kullanabildiğiniz ve rehberimizle adanın kültürünü, tarihini, adetlerini öğrenebildiğiniz bu turumuzda, adadan alabileceğiniz ünlü ve popüler ürünleri temin edebildiğiniz alışveriş imkânına sahip olacaksınız.
Adanın güneyine; Narenciye bahçeleri ve armatörlerin yaşadığı köşkler ile ünlü KAMBOS bölgesinden geçerek başlıyoruz. Ardından İlk durağımız ARMOLIA; Armolia;   El seramikleriyle ünlü bu köyde dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkanı bulacaklardır. Hemen yanında ise, Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge olan Mastichoria' ya giriyoruz. Burada; Sakız ağaçlarının bakımı, hasatı ve mahsulü hakkında çok detaylı bilgiler alacaksınız. Sonra ki durağımız ise; masalsı Pyrgi köyü. PYRGI;  Tüm evlerin Geometrik desenlerle kaplı olduğu ünlü köy. Bu köyde ki gezimizin ardından köyün sevimli meydanında küçük bir kahve molası veriyoruz. Alışveriş için de zamana sahip olacaksınız. Pyrgi köyünden sonra ise ünlü labirent köy Mesta' ya geçiyoruz. MESTA – Muhteşem ortaçağ mimarisi ve görkemli Taksiarhis Kilisesi ile ünlü bu Antik ortaçağ köyündeki turumuzda zamanın içerisinde kaybolacaksınız. Turumuzu tamamladıktan sonra öğle yemeği için Mesta’ nın limanı olan Limenas' da serbest zaman vereceğimiz bu liman kasabasını çok beğeneceksiniz. Turumuzun ardından dönüş için limana transferimiz gerçekleştirilecektir.
18.00 da hareket edecek hızlı katamaranımız ile sadece 20 dakikada Çeşme limanına ulaşıyoruz. Ardından Çeşme limanında bizi bekleyen aracımız ile İzmire doğru hareket edip, bir başka turumuzda görüşmek üzere ayrılıyoruz.

 

                  

                             

 

 

 

Dates:

26 – 28 Ekim 2019

From:

ERTURK LINES

Subject:

MİDİLLİ SAKIZ ADASI TURU 2 GECE 3 GÜN

 

         3* Blue Sea HOTEL (Midilli)                                       4* Chandris HOTEL(Sakız)                                BlueStar Ferries                     

                           

 

 


DBL Oda da kişi başı


3.Kişi Farkı


SNG Oda


4/12 yaş Çocuk


0/4 yaş Bebek

Midilli(1)
Sakız(1)

199€

195€

259€

99€

5€

 

 

             FİYATA DAHİL OLAN HİZMETLERİMİZ;

 • İzmir – Ayvalık – İzmir Transferi
 • Ayvalık – Midilli Feribot bileti
 • Midilli 3*Blue Sea Hotel(1 gece)Konaklama-Kahvaltı
 • Midilli Adasında Türkçe Rehberlik Hizmeti
 • Midilli Adasında yürüyerek yapılan  Şehir Turu
 • Midilli de alınacak taverna akşam yemeği/limitli içki
 • 2.gün gerçekleştirilecek olan Midilli Ada Turu
 • Midilli – Sakız feribot bileti(pullman)
 • Sakız Liman – otel transferi
 • Sakız 4*Chandris Hotel (1 gece)Konaklama–Kahvaltı
 • Sakız - Güney ada turu ve Rehberlik hizmeti
 • Sakız – Çeşme Katamaran bileti
 • Türkçe Rehberlik hizmeti ve Ertürk Turizm Refakati

 •  

 

FİYATA DAHİL OLMAYANLAR;

 

 

*Vize ve yurtdışı çıkış harcı

* Öğle yemekleri ve 1 gece akşam yemeği

*Mini bar harcamaları ve şahsi harcamalar

 

 

 

 

 

 

 

 


26.10.2019 - 28.10.2019
2 Gece Konaklamalı
199,0 € 'dan itibaren