0
Sepetiniz Boş
Çeşme
0232
712 67 68

Yunan Tavernası

Size uygun hizmetler listelenmiştir. Satın almak istemiyor veya Rezerasyonu tamamlamak için“Sonraki Adım'a” tıklayınız..

Sonraki Adım
Kesin Hareket
 1. 12,0 -150,0 Yaş Arası Adult 30,0 €
  4,0 -12,0 Yaş Arası Child 30,0 €
  0,0 -4,0 Yaş Arası Infant 0,0 €

30,0

(119,10₺ )

'dan başlayan
fiyatlarla

 • DETAYLAR
 • FİYATLAR
 • GALERİ
 • SATIN AL

Yunan Tavernası

TAVERNA MEZE

Nezih ortamında klasik Yunan mutfağını ve müziklerini keşfedebileceğiniz Meze'ye bekliyoruz.

Taverna servisi 21:30 dan sonra başlamaktadır.

Meze Tavern

Meze Taverna Ana Çarşı Caddesinde bulunmaktadır. Adaya aşina misafirlerimiz için bu basit krokiyi hazırladık. Bilmeyen misafirerimiz acente personelimizden bilgi alabilirler.

1 - Manika Cafe
2- Hondos Center
3- Meze Taverna

 

Geleneksel Yunan mutfağının lezzetlerinin bolca sunulduğu, limitsiz içkili, canlı müziğin tüm gece devam ettiği taverna eğlencesine sizleri bekliyoruz.
Sakız Adası mutfağı geleneksel yunan lezzetlerinin yanı sıra yerel tatları da içermektedir. Adanın merkezinde ve çevresinde taverna olarak adlandırılan restoranlar bulunmaktadır. Merkezde bulabileceğiniz restoranların menüleri benzerlik göstermektedir.
Geleneksel yunan mutfağına özgü salata çeşitleri başlangıç için tavsiye edilebilir. Klasik Grek Salata, domates, soğan, irice doğranmış biber halkaları, bizim mutfağımızdaki tam yağlı beyaz peynirimize benzerlik gösteren büyükçe bir dilim feta peyniri, kapari taneleri, kekik, yerel zeytinyağlarıyla lezzetlendirilerek sunulur. Bir diğer başlangıç olarak adaya özgü ızgara olarak servis edilen Mastello 2 büyük dilim halinde sunulmaktadır.
Ege mutfağının karşılıklı olarak bir bütün olduğunu düşünürsek fava, cacık, musakka, patlıcanlı meze çeşitleri, yaprak sarma gibi mezeler masanıza tavsiye edebileceğimiz aperatiflerdir. Restoranlarda tüm deniz ürünlerini taze olarak bulabilirsiniz. Kalamar, karides, adaya özgü kurutulmuş ahtapot, kabuklu deniz ürünleri bolca tüketilebilir. Deniz ürünlerinin yanı sıra kırmızı et çeşitlerinin Yunan mutfağına özgü hazırlanmış çeşitlerini de bulabilirsiniz. Souflaki çeşitleri, farklı soslarla tatlandırılmış biftekler tavsiyemizdir. Yemeklerinizin yanında karaflarda sunulan ev yapımı şarapları veya bölgedeki küçük içki endüstrilerinde geleneksel yöntemlerle üretilen Yunan rakısını (Uzo) deneyebilirsiniz. Uzo servisi karafaki adı verilen 20 cc lik şişelerde yapılır. İçimi Türk rakısına kıyasla daha yumuşaktır. Bölgeye ait ve adı suma olan, üzüm yerine incirden yapılan, anasonlu veya anasonsuz sert rakıyı da denemenizi tavsiye ederiz.  Bir çok restoranda uzo küçük bardaklarda tüketilir. Merkezdeki restoranlarda bizdeki rakı kadehlerine rastlamak mümkündür.

 • 12,0 -150,0 Yaş Arası Adult 30,0 € (119,10₺ )
  4,0 -12,0 Yaş Arası Child 30,0 € (119,10₺ )
  0,0 -4,0 Yaş Arası Infant 0,0 € (0,00₺ )

Genel

Yunan Tavernası

Rezervasyon Özeti

Otel Pansiyon Tipi Tarih Oda Sayısı Kişi Sayısı
Gracian Castle Hotel Tam Pansiyon 22.10.2015 - 26.10.2015 1 2 Yetişkin

Misafir Bilgileri

 1. Kişi
 2. Kişi