Midilli Adasi Haftasonu FULL Paket(Tüm turlar DAHİL)

MİDİLLİ ADASI HAFTASONU PAKETI(TÜM TURLAR VE TAVERNA DAHİL)

 

Program Detayları

 1.  

  1.GÜN CUMARTESİ

  Sabah saat 08:00'da Ayvalık Gümrük' te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz.
  Saat 10:30'da Midilli Gümrük' te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından bavullarımızı otobüse yerleştirip, yürüyerek yapılan Midilli şehir turuna başlıyoruz.
  Şehir merkezi ve eski Osmanlı Çarşısı' nda rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Alışveriş ve Safo Meydanı, İlk Osmanlı Bankası Metropol Kilise,
  Yeni Camii ve Türk Hamamı ziyareti gibi tarihi eserleri geziyoruz.

  Turumuzun ardından Kale altındaki restoranlarda öğle yemeği molası veriyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Ada' nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros'un memleketi Gera Körfezi'nden geçip Agiasos'a geliyoruz.
  Adanın en geleneksel köylerinden biri olan Agiasos Dağ Köyü'nün kendine özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işlerinin sergilendiği şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri olan Meryem Ana Kilisesi' ni ve Agiasos Etnografya Müzesi'ni ziyaret ediyoruz. Çarşı meydanında bir kahve molası için serbest zaman veriyoruz.
  Molamızın ardından Kalloni Körfezinden geçerek Petra' nın tam tepesinde bulunan, 114 basamakla çıkılan muhteşem manastır ve Petra bizi karşılıyor.

  Güzel keyifli bir gezi sonrası otelimize yerleşmek üzere merkeze sadece 5km mesafede ki otelimize dönüyoruz ve akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesi için hazırlanıyoruz, saat 21.00'da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.

 2.  

  2.GÜN PAZAR

  Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 10.00'da otelimizden ayrılıyoruz.
  Arzu eden misafirlerimiz ile 114 basamaklı Manastırı görüyoruz. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır.
  Günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos'a geliyoruz.

  Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya'ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos 'un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından Molivos'un muhteşem denizi ile kucaklaşmak için arzu eden misafirlerimiz plaja arzu eden misafirlerimizde Molivos'un otantik eşyalarının satıldığı çarşına gidiyor, Öğle yemeği ve yüzme molasını Molivos'da veriyoruz. Serbest zamanımızdan sonra Ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek Mandamados'a geliyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi'ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz.
  Buradaki moladan sonra da Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan Sarlıca Palas' ta fotoğraf çekme molası veriyoruz. Thermi üzerinden Midilli merkeze geliyoruz.
  Merkezde öğle yemeği ve alışveriş için serbest zaman veriyoruz.

  Saat 17:00 Midilli Gümrükte buluşup, freeshop alışverişimizin ardından, saat18:00'de Ayvalık'a doğru hareket ediyoruz. 1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük' e ulaşıp, bu güzel gezimizin sonuna ulaşıyoruz.

 •  

   

  FİYATLANDIRMA

   

  İki Kişilik Odada Kişi Başı 99€
  3. kişi 99€
  Tek kişilik Oda 129€
  Çocuk (07-12 yaş) 99€
  Çocuk  (4-6 yaş) 35€
  Bebek (0-3 yaş) 15€

 

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • Otelde 1 Gece B/B konaklama
 • Ayvalık – Midilli - Ayvalık Gidiş dönüş Bilet / Liman vergileri
 • Tüm tur boyunca transferler
 • Tüm Turlar
 • Taverna da alınacak akşam yemeği ve eğlence ( içki hariç )
 • Türkçe rehberlik hizmeti

 

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • Müze, kale ve ören yeri giriş ücretleri
 • Otellerde alınan ekstralar ve Öğle yemekleri
 • Vize ücreti
 • Yurt dışı çıkış fonu: 15.-TL
 • İzmir – Ayvalık - İzmir arası ulaşım

 

ÖNEMLİ

* Rehberimiz program içeriği aynı kalmak koşulu ile program akışında değişiklik yapabilir.
* Pasaportun geçerlilik süresi, dönüş tarihinden itibaren en az 3 ay olmalıdır.
Not:Ebeveyn yanındaki 0–6 yaş çocuklar ücretsiz, 6–12 yaş çocuklar %50 indirimlidir.
Not: Danslı Yunan gecesi eğlencesi, grubun toplamda minimum 30 kişi olması durumunda düzenlenmektedir. Aksi durumda geleneksel Yunan yemekleriyle bir akşam yemeği organizasyonu yapılacaktır.

 

 • 65 yaş üzeri sigorta bedel farkı “10 Euro” müşteriye aittir.
 • 70 yaş üzeri sigorta bedel farkı “20 Euro” müşteriye aittir.
 • 75 yaş üzeri sigorta bedel farkı “25 Euro” müşteriye aittir.