Ertürk Lines Farkı İle SAMOS ADA TURU

Samos Ada Turu

Yılbaşına Özel !!! 31/12/2017 Pazar Günü

  1. ERTÜRK TURİZM FARKI İLE SAMOS ADA TURU

  09:00 da hareket edecek feribotumuz için 08.00 de Kuşadası limanında hazır bulunuyoruz.
  Check in işlemlerimizi de tamamladıktan sonra, yaklaşık 1 saat 15 dakika sürecek deniz yolculuğumuzun ardından Samos adasına varıyoruz.
  Yaklaşık 1 saat serbest zamana sahipsiniz.Bu sürede merkezi gezebilir, kahvaltı edip, alış veriş yapabilirsiniz.

  Ada turumuza başladığımızda ilk durağımız ise Koumeradai;
  Pythagorion ‘un 13 kilometre batısında 300 metre rakımda kurulu şirin bir Dağ köyü olan Koumeradai ‘ den başlıyoruz turumuza.
  Karvounis Dağı’nın eteklerine kurulmuş olan köy eskiden zengin ailelere ev sahipliği yapmış. Zamanın acımasızlığıyla yıpranmış olsa da hala geçmişin ihtişamını görebiliyorsunuz.
  Adını Koumaria ( çilek ağacı)’dan alan köy, Güzel kiliselerini gezebileceğiniz, el işi seramikleri ve kumaşlarıyla da ünlü.

  ikinci durağımız ise Pirgos;
  Amphilissus nehrinin yanında Karvounis Dağı’nın eteklerine kurulmuş bir diğer dağ köyü olan Pirgos temiz havası ve doğasıyla cezbediyor.
  Organik ve yöresel tarım ürünleriyle büyük bir ekonomik gelir elde eden Pirgos, çevresindeki köylerin de kaynağı durumunda.
  Bal, zeytinyağı, kaliteli şarap ve kereste ihraç eden köy Samos’un en büyük köylerinden biri. Restore edilmekte olan eski değirmenleri, Pitoresk taş evleri, ‘sachnisi’ olarak bilinen cumbaları, dış merdivenleri ve çiçeklerle donatılmış sokaklarıyla Pirgos’u geride bırakıp bir sonraki durağımıza ilerliyoruz.

  Marathokampos; Samos’un Güneybatısında, Kerkis Dağı’nın eteklerine kurulmuş Marathakampos , zeytinyağı ve sabun üretimiyle ünlü.
  Şimdilerde balıkçılık, tarım ve turizm ile geçimini sağlayan halk eskiden Yunanistan ve dış ülkelere denizci ihraç edermiş. Dar kaldırımlar, taş evler ve çeşmeler, geleneksel kemerli yapılar, birbirinden güzel kiliseler ve Kalomoiris festivaline ev sahipliği yapan geniş meydanlar karşılar sizi Marathakampos’da.
  700 metre yüksekliğe kurulmuş Panagitsa manastırı , Kakoperato, St. George manastırları ve ünlü filozof Pitagor’un düşmanlardan kaçıp saklandığı Pythagoras mağarası da yine burada ziyaretçilerini ağırlamakta.

  Karlovassi; Yeşille mavinin buluştuğu, doğal güzelliğiyle büyüleyen ve adanın en ünlü yerleşimlerinden biri olan Karlovassi adanın kuzeybatısına kurulmuştur.
  Liman, körfez, eski, orta ve yeni bölümlerinden oluşan yerleşime ada halkı Yunanca çoğul haliyle Karlovasia demektedir.
  Terkedilmiş köşkler, eski fabrikalar ve zengin kiliselerin ayakta kalan izleri geçmişte deri imalatıyla zenginlik kazanan Karlovassi ‘nin simgeleridir.
  Adanın en eski mağbedi olan 11. Yy’dan kalma Metamorphosi Şapeli ve Profitis Elias Manastırı önemli dini yerlerdir.

  Rotamızın en önemli duraklarından Manolates; Seramik ve takı tasarımcılarının köyü Manolates.
  Adanın Seferihisar’a bakan tarafında, Çınar ormanının içinden kıvrılarak çıkılan bir yolla varıyoruz köye.
  Araç ve otobüslerin girmediği köyde yokuş ve merdivenler sizi her adımda bir başka sürprizle buluşturuyor. Bu yüksek rakımlı sanatçı köyünden Gümüldür sahillerini kuş bakışı izlemek ve nefes kesen manzaraya karşı uzo'nuzu yudumlamak nadir yaşayacağınız deneyimlerden biri olarak anılarınızda kalacak.

  Kokkari; Zeytin, Çam ağaçları ve üzüm bağlarının arasında, küçük soğan anlamına gelen adını aldığı ve bolca yetişen soğan tarlalarıyla bezenmiş Kokkari’ deyiz.
  Zengin bitki örtüsü, berrak suları ve uzun kumsalların her yıl binlerce turisti ağırladığı Kokkari aynı zamanda adanın Turistik merkezlerinden de biridir.
  Sansasyonel gece hayatıyla meşhur olan Kokkari aynı zamanda surf sporuyla ilgilenenler için de bir çekim noktası.

  Merkeze dönüş ve Vathi
  Adanın başkenti ve en büyük yerleşim yeri olan Vathi’de sıra. Dünya’nın en özel doğal limanlarından biri olan Vathi ada toprağının en derin noktasına kadar sokulan bir koya kurulmuş. 9,000 nüfuslu yerleşimde çok sayıda otel, kafe, restoran ve mağaza bulunmakta.
  Agios Spyridonos, Agios Ioannis, ve Nikolaos kiliseleri güzellikleriyle adanın en önemli mabetleri arasında gösterilmekte. Ano Vathy yani Eski Vathy olarak anılan şehrin eski yerleşim yeri otantik yapılarıyla bambaşka bir atmosfere bürünüyor. Dünyaca ünlü 5 metre yüksekliğindeki mermer Kouros heykeline ev sahipliği yapan Vathi Arkeoloji Müzesi içinde sergilenen özel parçalarla tarih sevenlerin uğrak noktalarından biri.

  Turumuzun ardından Kuşadasına dönmek üzere unutulmaz anlar yaşayarak limana doğru hareket ediyoruz.

  Dahil olan servisler:


  * Samos Ada Turu
  * Türkçe Rehberlik Hizmeti

ADA TURU ÜCRETİ OLUP, BİLET DAHİL DEĞİLDİR

TUTAR

Yetişkin

25€

4-12 yaş Çocuk

20€

0-4 yaş Bebek

Ücretsiz

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

ÖNEMLİ

Yolcular ülkemizde ki Ohal dolayısıyla yanlarında SGK dökümlerini muhakkak götürmeleri gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 3 ay geçerli pasaport olması mecburidir. ( Dönüş tarihi itibarı ile) Yolcularımızın geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekmektedir.