29 Ekim Sakız - Midilli Turu

SAKIZ ADASI - MİDİLLİ ADASI

ÇEŞME - SAKIZ(1 GECE) - MİDİLLİ(1 GECE) - AYVALIK

PROGRAM DETAYLARI

  1. 3 GÜN - 2 GECE 2 ADA

   "29 EKİM BAYRAM TURU...!"

  1.GÜN – 27/10/2017
  Sabah saat 08:00 de Çeşme Ulusoy Limanında buluşuyoruz, bilet ve pasaport kontrollerinden sonra 09:00 da hareket edecek olan hızlı katamaranımız ile adaya sadece 20 dakika da varıyoruz. Gümrük işlemlerinizden sonra, limanda size bekleyen rehberimiz ile ada turu başlangıç saatinize kadar(11:30), serbest zamana sahipsiniz. Güney Ada turu programımız aşağıdaki gibidir;
  İlk durağımız; Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge MASTICHORIA ve ARMOLIA (Seramik Köyü).Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge Mastichoria bölgesinde; Sakız Ağaçlarının bakımı, hasat ve mahsulü hakkında detaylı bilgiler alacaksınız. Armolia Köyü; El seramikleriyle ünlü bu köyde, dileyen yolcularımızın yörede el işçiliği ile yapılan hediyelik eşyaları alma imkânı vardır.

  Sonra ki durağımız ise; PİRGİ KÖYÜ; Dar sokaklar, kiliseler ve aralarından 13. yüzyıldan kalma Bizans kilisesi St. Apostles, siyah beyaz geometrik şekilleri ile kaplı eşsiz dış duvar dekorlu evleri - "xysta"; Ziyaretçileri kendinden geçiren şeylerdir. Turun gidişatına göre rehberimizin köy meydanında vereceği kahve molasında, meydanda kahvenizi yudumlayabilir veya ünlü sakızlı gazozlarını deneyebilirsiniz.

  MESTA (LABİRENT KÖY); Mesta, Sakız adasının en eski köyüdür. İyi korunmuş taş evleri, dar ve çoğu yerde üzerleri kemerlerle kapatılmış labirent sokakları ile açık müzeyi andırır bize. Mesta köyü de, korsan saldırılarından korunma amaçlı olarak Kale köy olarak inşa edilmiştir. Köye giriş ve çıkış, sadece iki kapıdan yapılmaktadır. Sakız adasının en büyük ve önemli kiliselerinden olan Taksiarkhi Kilisesi, köyün tam meydanında bulunmaktadır. Mesta köyümüzü gezdikten sonra, öğle yemeği için köyün liman kasabası olan Limenas’ a geçiyoruz. Burası küçük bir balıkçı kasabasıdır. Denize sıfır restoranlardan dilediğinize oturup, dilediğiniz taze deniz mahsullerini deneyebilirsiniz. Öğle yemeğimizi keyifle yedikten sonra, otele transferiniz gerçekleştirilecektir. Dileyen yolcularımız için akşam yemeği taverna da alınacaktır(Ekstra). Deniz mahsullü menü ve limitsiz içki dâhil olup, yemek canlı yunan müziği eşliğindedir. Keyifli bir yemek ile günün yorgunluğunu atıyor, Doyasıya eğleniyoruz. Konaklama adanın en merkezi 4* Chandris Hotelde yapılacaktır  2.GÜN – 28/10/2017
  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte lobide buluşma ve 07.00 de hareket olacak olan feribotumuz için limana transferimiz gerçekleşecektir.
  Yaklaşık 2 buçuk saat süren keyifli bir deniz yolculuğunun ardından Midilli adasına varıyoruz. Feribottan iner inmez otelimize yerleşiyoruz ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turuna başlıyoruz.
  Rehberimiz eşliğinde şehir merkezi ve eski Osmanlı çarşısında gezi. Alışveriş alanları, Metropol Kilisesi, Yeni Cami ve Türk hamamı gibi merkezde ki tarihi eserlerin tanıtılması. Çarşıda serbest öğle yemeği.
  Akşam yemeği taverna da alınacak olup, canlı yunan müziği eşliğindedir. Ekstra olan taverna gecesi adanın en ünlü tavernalarından birinde gerçekleştirilmektedir. Geceleme adanın tam merkezinde ki 4* Blue Sea Hotelde yapılacaktır.  3.GÜN – 29/10/2017
  Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından belirtilen saatte lobide buluşma ve ada turuna başlangıç.
  Osmanlı Dönemi ve sonrasının en lüks oteli Sarlıca Palas’ta fotoğraf molasının ardından manastırı, seramikleri ve yoğurdu ile ünlü Mandamados’a varış. Köyde sadece Ortodoks alemi için değil, tüm inananlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesini ziyaret.... Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce manastır avlusundaki kafeteryada ballı yoğurt ve lokma molası…
  Ünlü yazar Stratis Mirivilis'in köyü Skamnia'dan geçerek adanın kuzey ucu Molivos'a varış... Mimarisi, tarihi ve romantizmi ile dünyaya ün salmış, UNESCO ödüllü, Osmanlı camileri, çeşmeleri ve cumbalı evlerin süslediği Molivos'un, arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehberimiz eşliğinde yürüyüşün ardından serbest zaman... Bu sevimli kasabada alışveriş veya muhteşem Ege manzaralı restoranlarda uzo ile geleneksel lezzetleri tatma keyfi seçenekleri sizleri bekliyor... Molivos turumuzdan sonra Petra, Kaloni şehri ve körfezi, ilk Osmanlı yerleşimi Arisvi köyü ve hemen yanı başındaki Tuzla bölgesini geçerek Namık Kemal, Barbaros Hayrettin ve Lozan mübadillerinin şimdiye kadar hiç duymadığınız hikâyeleri eşliğinde akşam saatlerinde başkent Midilli’ye varış ve gümrüğe transfer.
  18.30 Ayvalık’a hareket. Bir başka turumuzda görüşmek üzere vedalaşıyoruz

**** YAPI KREDI - BONUS - MAXIMUM KARTLARA VADE FARKLI TAKSIT IMKANI ****

Oda Tipi

NAKİT

DBL Oda da Kişi başı ve 3. Kişi Farkı

199€

Single

235€

COCUK (4-12 YAS ARASI)

129€

BEBEK (0-4 YAŞ ARASI) 

2€

TIKLAYIN BİZ SİZİ ARAYALIM

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

 • ÇEŞME – SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN GEÇİŞLERİ
 • GÜNEY ADA TURU
 • 4* CHANDRIS HOTELDE KONAKLAMA / KAHVALTI
 • OTEL - MİDİLLİ FERİBOTUNA TRANSFER
 • SAKIZ - MİDİLLİ FERİBOT BİLETİ
 • 4* BLUESEA HOTELDE KONAKLAMA / KAHVALTI
 • MİDİLLİ ŞEHİR TURU
 • TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ
 • MİDİLLİ MOLYVOS TURU

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

 • DEVLETE ÖDENEN YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL)
 • VİZE ÜCRETİ
 • ÖĞLE YEMEĞİ
 • TRANSFERLER ( İZMİR - AYVALIK - ÇEŞME ) 25€
 • TAVERNA SAKIZ 30€ TAVERNA MİDİLLİ 30€

ÖNEMLİ

Yurtdışı gezilerinde en az 3 ay geçerli pasaport olması mecburidir. ( Dönüş tarihi itibarı ile) Yolcularımızın geçerli bir Schengen Vizesi olması gerekmektedir Schengen vizesi olmayan yolcularımız Kapı vizesine müracat edebilirler.