0
Sepetiniz Boş
Çeşme
0232
712 67 68

29 Ekim Sakız Adası Bayram Turu

 • 29 Ekim Sakız Adası Bayram Turu

Size uygun hizmetler listelenmiştir. Satın almak istemiyor veya Rezerasyonu tamamlamak için“Sonraki Adım'a” tıklayınız..

Sonraki Adım
Kesin Hareket
 1. 12,0 -150,0 Yaş Arası Adult 109,0 €
  4,0 -12,0 Yaş Arası Child 79,0 €
  0,0 -4,0 Yaş Arası Infant 0,0 €

109,0

(477,42₺ )

'dan başlayan
fiyatlarla

 • DETAYLAR
 • FİYATLAR
 • GALERİ
 • SATIN AL

29 Ekim Sakız Adası Bayram Turu

29 EKİM BAYRAM PAKETİ ( Lagada da Akşam Yemeği)
1.GÜN Sabah saat 08:00 de Çeşme Ulusoy Limanında rehberimizle buluşuyoruz. Bilet ve pasaport kontrollerinden sonra, 09:00 da hareket edecek olan Hızlı Katamaranımız ile adaya hareket ediyoruz,
yolculuğumuz sadece 20 dakika sürmektedir. Sakız adasında ki gümrük işlemlerinizden sonra, otelinize transferiniz gerçekleşecektir.
Rehberimiz, sizi transfer araçlarına yönlendirecektir. Otelinize yerleşme ardından saat 13.30’ a kadar serbest zamana sahipsiniz.
Dilerseniz merkezde 9. yy’ dan kalma ( Kastro ) Kale içinde ki; Osmanlı hamamları, Agios Yorgos Kilisesi, Justiniani Sarayı, Bayraklı Camii ve Osmanlı Kabristanının da bulunduğu (İlliastra) Kale Meydanı gezebilirsiniz.
Sakız adasının Osmanlı zamanından yapılan Mermer Çeşme olarak adlandırılan Melek Paşa Çeşmesi,
minaresi adaya gelirken uzaktan da fark edilen, Abdülmecit tarafından yapılan Mecidiye Camii görebileceğimiz yerler arasındadır ayrıca; adanın çarşı merkezinde sakız, sakız likörü, reçeller, sakız kurabiyesi vb. alış veriş yapabilir ve cafelerinde keyifli saatler geçirebilirler. 13.30 da başlayacak olan turumuz için yaklaşık saat 13.15 de Ertürk Sakız Ofisimizde hazır bulunuyoruz.
Bu özel turumuzda görülecek yerler;
Yel değirmenleri; Adanın simgesi haline gelmiş 4 tane yel değirmeninin önünde fotoğraf çekimi keyifli bir mola veriyoruz. Ardından yolumuzun üzerinde bulunan İlyada ve Odysseia destanlarının yazarı Homeros' un ders verdiği Daskolapetra ' ya uğrayıp, bu özel ortamda kısa bir kahve molası veriyoruz.
Adanın en meşhur balıkçı kasabası olan Lagada ise, bir sonra ki durağımız. Bizi hazır bekleyen tekneye binerek, Oinousses Adasına doğru yola çıkıyoruz. 20 dakikalık keyifli bir deniz yolculuğu ardından adaya varıyoruz. Ünlü Kaptanlar Müzesini ziyaret ettikten sonra, serbest zamana sahipsiniz. Dileyen yolcularımız adanın sokaklarında dolaşabilir, dileyen yolcularımız ise denizin keyfini çıkartabilir.
Belirtilen buluşma saatinde yine teknemizle Lagada' ya doğru yola çıkıyoruz. Lagada’ ya döndüğümüzde ise; köyünün meşhur balıkçısı Pashas Taverna da bizi hazır bekleyen masalarımıza oturup, deniz ürünleri ve yunan mezelerle zengin menümüzle çok keyifli bir gecemiz var.
Geceleme tam merkezde ki Diana Hotelde yapılacaktır.

2.GÜN
Otelde alınacak sabah kahvaltısının ardından serbest zamana sahipsiniz. Gününüzü dilerseniz programda belirtilen ada turlarımıza katılarak değerlendirebilirsiniz. Bunun için kahvaltı ardından lobide buluşma ve Güney ada turuna başlangıç.
Güney Ada turu programımız aşağıdaki gibidir; Sakız adasının “Unesco” tarafından da koruma altında olan 3 köyüne (Armolia – Pirgi - Mesta) gerçekleştirdiğimiz ada turu programımız aşağıda ki gibidir.
Mastichoria (Sakız ağaçlarının bulunduğu bölge)
Armolia (seramik köyü)
Pirgi (Geometrik desenli evleriyle ünlü Orta çağ köyü),
Mesta (Cenevizlilerden kalma antik bir labirent köy)
Limenas (Balıkçı köyü) yemek için mola verilecektir.
Yemeğin ardından, otele transferiniz gerçekleştirilecektir. Mesta Köyü Pyrgi Köyü Turun ardından; limana transferiniz gerçekleşecektir. Saat 18:00 de kalkacak katamaranımız ile Çeşme’ye hareket ve saat 18:20 de varış.
Bu keyifli iki günün ardından, bir daha ki programımızda görüşmek üzere Çeşme limanda ayrılıyoruz

Fiyata Dâhil Olan Hizmetler
• ÇEŞME – SAKIZ - ÇEŞME HIZLI KATAMARAN GEÇİŞLERİ
• DIANA OTELDE KONAKLAMA KAHVALTI(Dbl da kişi başı)
• LİMAN – OTEL TRANSFERİ
• OINUSESS ADA TURU – GİDİŞ DÖNÜŞ TEKNE BİLETİ
• LAGADA DA ALINACAK AKŞAM YEMEĞİ
• ERTÜRK TURİZM REFAKATİ VE TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ

Dâhil Olmayan Hizmetler
• YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI (15 TL) VE VİZE ÜCRETİ
• ÖĞLE YEMEKLERİ
• İZMİR-ÇEŞME-İZMİR TRANSFERLERİ (15€) ,

 • 12,0 -150,0 Yaş Arası Adult 109,0 € (477,42₺ )
  4,0 -12,0 Yaş Arası Child 79,0 € (346,02₺ )
  0,0 -4,0 Yaş Arası Infant 0,0 € (0,00₺ )

29 Ekim Sakız Adası Bayram Turu

Rezervasyon Özeti

Otel Pansiyon Tipi Tarih Oda Sayısı Kişi Sayısı
Gracian Castle Hotel Tam Pansiyon 22.10.2015 - 26.10.2015 1 2 Yetişkin

Misafir Bilgileri

 1. Kişi
 2. Kişi